VIDEO TÝDNE: BLU a jeho MUTO. <span>Kdo neviděl, neuvěří</span>

Kultura
26. 6. 2010 09:00
bez popisku 261289
bez popisku 261289

Jedna z BLUových realizací.BLU je pojem. Italský writer, který patří ke světové špičce, realizuje své obrovské malby na celém světě a všude budí pozornost. Objevil se i v Praze v roce 2008 v rámci prvního mezinárodního graffiti a street art festivalu nazvaného Names, který připravili rezidenti z nezávislého vysočanského kulturního centra Trafačka. Mužem, který za ním stál nejvíce, je další graffiti legenda POINT, tentokrát domácí.

Po BLUovi v centru Prahy - přímo na Národní třídě zůstala velká nástěnná malba. Ležatá osmička nekonečna, po které jezdí tanky a bourací válečné buldozery, přitahuje pozornost do dneška. Nechce se věřit, že se nevztahuje k srpnové invazi z roku 1968, protože byla dokončena skoro na den k jejímu čtyřicátému výročí. Nicméně název Gaza Trip mluví za všechno.

Bolognan BLU je ale především proslaveným malířem figurálních témat a právě film MUTO, který jako kometa po internetu oběhl svět, a ještě přikrmil BLUovu už tak velkou slávu a respekt, se této tematice věnuje stylem, jaký nemá ve street artu obdoby. Sedmiminutová pouliční animace by se mohla vyučovat na vysokých školách.

 

Foto: namesfest.net

Další čtení

Festival Rock for People má ocenění European Festival Awards za bezpečnost

Kultura
15. 1. 2026
ilustrační foto

České koprodukce míří na Berlinale, uveden bude i film Věry Chytilové

Kultura
Aktualizováno: 15. 1. 2026 10:12

"Tulák po hvězdách" Jack London oslavil svět dobrodružství i lidské duše

Kultura
12. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ