Výstava fotografií ukáže všechny podoby Václaváku

Kultura
14. 5. 2019 18:51
Václavské náměstí.
Václavské náměstí.

Na pražském Václavském náměstí začala výstava Černá a bílá stránka Václavského náměstí, která má ukázat všechny jeho podoby. Akci pořádá Sdružení Nového Města pražského. Výstava se koná přímo na náměstí v prostředním pruhu před Café Tramvaj vprostřed náměstí. Fotografická soutěž se konala šest měsíců a organizátoři do ní nasbírali 378 fotografií, z nichž 23 je právě vystaveno na Václavském náměstí. Výstava se bude konat do 10. června.

Organizátoři chtějí svou akcí poukázat na krásy i nedostatky Václavského náměstí. "Fotografie přitom mají i významnou dokumentaristickou funkci," uvedla mluvčí akce Kateřina Goroškov Řeháková.

Letošní podtitul akce je zaznamenat odvrácené tváře a stránky Václavského náměstí. "Sdružení (Nového Města pražského) se snaží touto i dalšími akcemi vzbudit zájem široké veřejnosti o dění a osud Václavského náměstí," uvedla mluvčí.

Dalším cílem organizátorů je, aby náměstí nebylo vnímáno pouze jako místo, kde se v minulosti konaly demonstrace.

Václavské náměstí je dlouhé 682 metrů a přibližně 60 metrů široké. Původně se jmenovalo Koňský trh a bylo zřízeno dekretem Karla IV. V 19. století bylo nejprve přejmenováno na Svatováclavské náměstí, posléze na Václavské.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Doležal Michal

Další čtení

Socha Karla IV. - ilustrační foto

Korunovační klenoty znovu na očích, chce prezident. Vyzvednou je klíčníci

Kultura
12. 9. 2025
ilustrační foto

Pravoslavní v Jihlavě budou mít svůj kostel. Za symbolickou korunu

Kultura
11. 9. 2025

FOTOGALERIE: Koncert Robbie Williamse

Kultura
Aktualizováno: 11. 9. 2025 11:58

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ