S okamžitou platností se rozhodl ke 14. dubnu rezignovat na svoji pozici CEO největšího komunikačního holdingu WPP Martin Sorrell. Předcházelo tomu vyšetřování kvůli možnému zneužití majetku firmy na základě anonymního udání
Vedení komunikační skupiny WPP začátkem dubna obdrželo anonymní udání, podle něhož se její šéf Martin Sorrell neoprávněně obohacuje na úkor firmy. WPP si za účelem interního vyšetřování najala právní firmu WilmerHale, vedle toho využívá poradní služby i dalších společností. Sorrell obvinění striktně odmítl, nicméně s vyšetřováním souhlasil a odebral se na dovolenou. V sobotu 14. dubna vydala WPP oficiální prohlášení, podle kterého Martin Sorrell z vedení WPP odchází. Jak vyšetřování dopadlo, ale firma nesdělila.
Do doby jmenování nového CEO povede WPP Robert Quarta, předseda představenstva WPP. Jako o možném nástupci se mluví i o Marku Readovi, bývalém manažerovi vedení se zodpovědností za digitální strategii, který nyní řídí reklamní síť Wunderman.
Pod Sorrellovým vedení se z firmy WPP, kterou převzal v roce 1985, stal největší komunikační holding na světě. Její součástí jsou např. mediální agentury (MediaCom, Mindshare, Wavemaker), reklamní (Ogilvy, Wunderman či Young & Rubicam) i PR agentury (Burson-Marsteller, Hill & Knowlton).
V poslední době ale čelil Sorrell tlaku i kvůli zhoršujícím se obchodním výsledkům celé skupiny. WPP má za sebou nejhorší rok od finanční krize, její tržby klesají a snižují se marže, akcie dokonce poklesly o více než 30 %. I přesto stále Sorrell patřil k nejlépe placeným britským manažerům, jeho roční mzda dosahovala k 70 milionům liber.
Otázkou je, jaký bude mít odchod Martina Sorrella dopad na celý reklamní byznys. "Pokud padne Martin Sorrell, padne i WPP," řekl listu The Guardian jeden z vrcholných reklamních manažerů a dodal: "Dostaví se chaos. Klienti ani celý obor na to nejsou připraveni. Reklamní průmysl je stejně jako showbyznys postavený na krátkodobých vztazích a v tom je hlavní problém."