Hana Höschlová pokřtila svou novou knížku Na prahu života a smrti. Kmotry knihy byli Luba Skořepová, Monika Absolonová, Jiří Krampol a Jiří Chrobok. Právě tito jmenovaníi byli autorce velkou oporou v těžké životní zkoušce.
Dodávali naději a posílali energii. "Hovory s nimi mě podrželi, Jirka Krampol navíc pomohl s rehabilitacemi, " říká Hana Höschlová. A Jiří Chrobok uskutečnil unikátní operaci, díky níž se Micha l(autorčin syn), byť s trvalými následky, mohl vrátit zpět do života.
O dobrých koncích a návratech z klinické smrti vypráví knížka Na prahu života a smrti. Příběhy, které se skutečně udály, sbírala autorka Hana Höschlová od roku 1989, kdy sama zažila klinickou smrt. „Pozorovala jsem sama sebe odněkud seshora, necítila jsem žádný strach, byla jsem na chvilku jen jakýsi divák," popisuje Höschlová.
ČTĚTE TAKÉ: Beata Rajská radí: Na Vánoce zvolte koktejlky
Její kniha je o naději a o tom, že se nic nemá vzdávat předem. I se zdánlivě beznadějnou situací se dá bojovat, jen člověk nesmí ztratit víru. Síla ducha, energie obsažená v myšlenkách skutečně dokáže zázraky. Své o tom ví i jedna z kmoter knihy Luba Skořepová. „Na světě je mnoho věcí, které nám připadají neuvěřitelné, ale to jen proto, že si je neumíme vysvětlit rozumem. Tak je chápejte srdcem, hlava na všechno nestačí," radí herečka.
V knize Na prahu života a smrti o svých prožitcích s klinickou smrtí vyprávějí lidé běžných profesí i známé osobnosti jako například nedávno zesnulý herec a výtvarník Jiří Holý, hudební skladatel Karel Vágner a herečka Jana Andresíková. Součástí knihy je i autentický příběh autorky Hany Höschlové. Její syn přežil po vážné nehodě vlastní smrt, měl zlomený vaz. Díky úsilí lékařů a spojeným silám léčitele a celé rodiny se opět vrátil do života.Osud mu nadělil druhou šanci.
Foto: ČTK