Zemřel <span>nejstarší člověk světa</span>. 115letá Portugalka

Relax
2. 1. 2009 18:30
Maria de Jesusová zemřela při převozu do nemocnice kvůli otokům.
Maria de Jesusová zemřela při převozu do nemocnice kvůli otokům.

Maria de Jesusová zemřela při převozu do nemocnice kvůli otokům.Ve věku 115 let zemřela v pátek Portugalka, která byla nejstarší osobou na světě. S odvoláním na členy rodiny to sdělila agentura Reuters.

Maria de Jesusová byla nejstarším člověkem od smrti Američanky Edny Parkerové, která zesnula loni v listopadu ve věku 115 let a 200 dní, napsal na své webové stránce institut Gerontology Research Group. Jesusová se narodila 10. září 1893; dožila se 115 let a 114 dní.

Podle nejmenovaného rodinného příslušníka zemřela de Jesusová v sanitce cestou do nemocnice. Tam měla být hospitalizována kvůli otokům.

Loni 30. prosince zemřela Marta Pokorná z Dačic, která se narodila 8. července 1900. Byla nejstarší obyvatelkou České republiky od loňského července, kdy zesnula do té doby nejstarší obyvatelka Česka Marie Kráslová, které bylo 109 let. Podle České správy sociálního zabezpečení je nyní nejstaršímu Čechovi 106 let.

ČTĚTE TAKÉ: Zemřela nejstarší Češka Marta Pokorná. Bylo jí 108 let

Vůbec nejstarším obyvatelem České republiky byla Emílie Doležalová z Ochozu u Brna, která zemřela 17. listopadu 2004 ve věku 110 let a 153 dní.

Foto: Reuters

Autor: ČTK

Další čtení

Felinoterapie a pet jóga: Wellness trendy, kdy hledáme klid u koček 

Relax
17. 3. 2026
hrad Kokořín se vypíná v pískovcových skalách Kokořínského dolu, nad údolím říčky Pšovky

Kraj pískovců a jezer slaví jubileum: CHKO Kokořínsko má 50 let

Relax
17. 3. 2026
Orel opičí, zastarale harpyje opičí je vzácný, kriticky ohrožený druh dravce

Filipínský národní symbol má nové mládě, pomohla Liberecká zoo

Relax
16. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ