Zemřela rektorka Jihočeské univerzity Hrabánková

Relax
1. 9. 2011 10:57
Magdalena Hrabánková.
Magdalena Hrabánková.

Ve věku 70 let ve středu náhle zemřela rektorka Jihočeské univerzity Magdalena Hrabánková. Sdělila to mluvčí univerzity Hana Bumbová. Na univerzitě v Českých Budějovicích Hrabánková působila od roku 1996.

V období před transformací Zemědělské fakulty stála do roku 2007 v jejím čele. Od 1. prosince 2007 byla zvolena děkankou Ekonomické fakulty. Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích vedla jako rektorka od letošního března.

Hrabánková byla absolventkou Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity v Praze. V roce 1999 obhájila na Jihočeské univerzitě habilitační práci v oboru Organizace a řízení podniku. V roce 2004 byla jmenována profesorkou v oboru Odvětvová ekonomika a management na Provozně ekonomické fakultě ČZU v Praze.

V letech 2000-2002 byla poradkyní předsedy vlády ČR. Od roku 2002 působila jako poradkyně ministra zemědělství. Byla přední odbornicí v oblasti strukturální politiky EU a její aplikace v podmínkách ČR, regionálního projektování a managementu. K této problematice vydala řadu monografií, odborných studií a článků.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Itálie - Benátky

Průzkum: Hitem dovolených bude u Čechů Itálie, Chorvatsko se propadlo

Relax
20. 5. 2025
Česká pošta vydala 20. ledna 2000 novou emisi světově proslulé poštovní známky z roku 1938 vyryté podle fotografie, na níž je první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk s tříletou Evou Neugebauerovou v náručí během návštěvy Žďáru nad Sázavou (viz č. 32573/4). Na sn. příležitostná obálka s podpisem - Eva Haňková - Neugebauerová.

Dívenka ze slavné známky s Masarykem oslaví sté narozeniny

Relax
20. 5. 2025
ilustrační foto

Příběh McDonald's: Od bratří McDonaldových ke globálnímu impériu

Relax
15. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ