Zpěvačka Susan Boyleová trpí Aspergerovým syndromem

Relax
8. 12. 2013 17:50
Britská zpěvačka Susan Boyleová.
Britská zpěvačka Susan Boyleová.

Britská zpěvačka Susan Boyleová trpí Aspergerovým syndromem, který je mírnější podobou autismu. Dvaapadesátiletá zpěvačka, která se dostala na výsluní, když v roce 2009 nečekaně uchvátila publikum televizní talentové soutěže Británie má talent, to řekla v rozhovoru pro list The Observer.

Boyleová upozornila, že stanovená diagnóza je pro ní úlevou, protože konečně poznala příčinu svých potíží.

V dětství se Boyleová potýkala s problémy při učení a byla šikanována ostatními dětmi, píše AP. "Nyní lépe chápu, co je špatně, a cítím úlevu," uvedla Boyleová.

Zpěvačka se stala slavnou díky svému přesvědčivému podání písně I Dreamed a Dream z muzikálu Bídníci. V roce 2010 se Boyleová dostala do čela britského i amerického žebříčku alb.

 

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Těšnovské nádraží, cca 1900 – foto anonym (Public Domain), retuš XY (2018), Wikimedia Commons, licence CC BY-SA 4.0.

Nejkrásnější evropské nádraží sloužilo skoro 100 let, zbourali jej komunisté

Relax
8. 5. 2025

Josef Klíma: Psali mi: „Ty svině, jestli toho nenecháš, uřízneme ti hlavu“

Relax
6. 5. 2025
3/2025 INTERVIEW

VÝHERCI: Soutěž o vstupenky na koncert Ghosh

Relax
5. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ