<span>Železnou lady</span> pustili z nemocnice

Relax
8. 3. 2008 09:56
Margaret Thatcherová
Margaret Thatcherová

Margaret ThatcherováBývalá britská premiérka Margaret Thatcherová, která byla v pátek večer hospitalizována, byla dnes odpoledne po vyšetření z nemocnice propuštěna. Informovala o tom televize BBC.

Podle svého mluvčího se cítí malátná a slabá, ale přesto šla bývalá politička bez pomoci, zamávala několika lidem shromážděným před londýnskou nemocnicí svatého Tomáše a pak usedla do automobilu.

Thatcherová prodělala v roce 2002 sérii mozkových příhod, po nichž se ze zdravotních důvodů stáhla z politického života. Po smrti manžela Denise v roce 2003 se její stav nadále zhoršoval a v posledních letech údajně trpí ztrátami paměti.

Thatcherová se stala britskou premiérkou za Konzervativní stranu v roce 1979 a byla vůbec první ženou v tomto úřadu. Pro svůj styl vládnutí byla označována za železnou lady. Funkci opustila v listopadu 1990.

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Dukovany a Temelín chystají noční exkurze pro veřejnost. Kapacita je omezená

Relax
19. 8. 2026
Mládě lachtana jihoafrického, pravnuk legendárního Gastona, poprvé vstoupil se svou matkou Daisy do velkého expozičního bazénu v Zoo Praha

Gastonův pravnuk už umí plavat. Mládě lachtana se v pražské zoo představí návštěvníkům

Relax
18. 8. 2026
ilustrační obrázek

Zazdila se v kmeni a vyvedla mladé. Olomoucká zoo slaví vzácný odchov zoborožců

Relax
18. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ