Docházejí vám v redakci nebo v agentuře svěží nápady? Svlékněte se!

Relax
15. 4. 2015 17:14
Běžný den v on-line magazínu Bold Italic. Prý.
Běžný den v on-line magazínu Bold Italic. Prý.

Primárně je to skvělý způsob, jak se zviditelnit, to věděly už Holky z kalendáře. Bez charity a za účelem zvýšení publicity to platí zejména pro lidi z médií a reklamy. A funguje to.

Naposledy na sebe takto upoutali pozornost lidé z experimentálního on-line magazínu Bold Italic ze San Franciska. Protože openspace už je přežitý a je třeba nových impulsů pro rozdmýchání kreativity, odhodili svršky a měsíc pracovali nazí. A náramně jim to pomohlo překonat komunikační bariéry a upevnit důvěru, stal se z nich zkrátka "dream team". Zprávu doprovodili fotografiemi zobrazujícími jejich běžnou pracovní rutinu. Nechyběly notebooky, káva v kuchyňce, chybělo oblečení.

To by ale nesměl být 1. duben a Apríl. Takže je jasné, o co ve skutečnosti šlo, byť si s fotografiemi v redakci vyhráli. Ale trvale to stejně nepomohlo, Bold Italic minulý týden po 6 letech potichu ukončil činnost.

"Naked launch"

O pár týdnu před Bold Italic na sebe podobně upozornila newyorská agentura Viceroy Creative. Vlastně spíš Mode Design Group, jak se společnost původně jmenovala. Specializaci na design a marketing rozšířila o "full service", a aby se postarala o to, že se o rebrandingu dozví co nejvíc lidí, nejvyšší manažeři se nafotili nazí. A bzukot začal...

Viceroy Creative se toho nebojí.

Opravdový experiment

Najdou se ale i výjimky, které to myslí vážně. Alespoň z části. Reklamní agentura z Newcastlu Onebestway si práci "naostro" vyzkoušela už v roce 2009. Potřebovala prostě impuls. Výkonný ředitel Michael Owen si pozval psychologa Davida Taylora, mimochodem autora knihy The Naked Leader. A ano, dle očekávání jim Taylor poradil obměnu známých "Casual Fridays" - nahé pátky.

"Nešel bych do toho, když by jediný člen týmu řekl ,ne´," vzpomínal po experimentu Owen, ale připustil, že publicita byla velkou motivací.

Onebestway to pojala alespoň napůl vážně.

A důsledek? "Komunikace se zrychlila, padly bariéry a jako tým jsme daleko víc semknutí. Neumím to úplně racionálně vysvětlit, ale najednou jsme si byli všichni rovni, zmizely předsudky," dodal Owen.

Jiný psycholog Rob Yeung je ale skeptický. "Podobné teambuildingové aktivity upevní vztahy na pár dnů, ale z dlouhodobého hlediska to má tendenci sklouznout zpět. Nevidím v tom nic než PR."

A vůbec, odstranění předsudků je jedním z argumentů pro zavádění školních uniforem. Až kreativce omrzí svlékání, můžou si zahrát na návrháře.

Autor: - řek -Foto: archiv

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ