Tato kampaň přesvědčila české zákonodárce a veřejnost změnit názor na pěstounskou péči. Nyní přesvědčila ostřílenou porotu na festivalu kreativní reklamy v Cannes. Podívejte se na její případovou studii.
Kampaň "Hledáme rodiče" se dostala na třetí místo v soutěži České cena za PR. Nyní je ve finále reklamního festivalu Cannes Lions, kde by zítra mohla získat jako jediná kampaň z ČR cenu v kategorii PR. Porotu vede David Gallagher, šéf agentury Ketchum. V kategorii běžně bodují hlavně projekty reklamních agentur.
Celorepublikovou kampaň Nadačního fondu J&T vytvořila PR agentura Fleishman Hillard. Kampaň prosadila zásadní kroky v transformaci systému péče o ohrožené děti, a to jak legislativní změny dvou klíčových zákonů - novely zákona o sociálně-právní ochraně dětí a novely zákona o ústavní výchově. Podařilo se mobilizovat Cechy, aby začali o pěstounství sami uvažovat nebo pomohli hledat náhradní rodiče ve svém okolí.
Kampaň bojovala proti silné opozici představitelů ústavních zařízení i části zákonodárců. Klíčová novela pěstounského zákona se musela potýkat nejen s nesouhlasem Senátu, ale i s vetem prezidenta republiky, zásadní úkolem proto bylo především získat pro transformaci systému péče o ohrožené děti jednoznačnou podporu veřejného mínění.
V ČR žije v ústavní péči více než 11 000 dětí, o které se jejich biologičtí rodiče nechtějí, nebo nedokážou postarat. Cílem bylo rozpoutat veřejnou debatu na téma, které bylo v české společnosti tabu po mnoho desítek let.
Tvůrci kampaně zapojili i herce Ondřeje Vetchého, Sašu Rašilova a Davida Švehlíka do role ambasadorů kampaně i hlavních protagonistů televizních spotů. Partnery kampaně byli ČT, Deník, BigBoard a EuroAWK.
Výsledkem kampaně je prosazení legislativních změn, konkrétně přijetí novely zákona o sociálně-právní ochraně dětí a novely zákona o ústavní výchově. Transformace systému péče o ohrožené děti se stala významným tématem, které vygenerovalo více než 750 mediálních výstupu.