Magická slova, která prodávají. Díl třetí: farmářský a babiččin

Relax
22. 5. 2013 01:39
Produkty.
Produkty.

V redakci jsme se dlouho hádali a škrtali, až nám zbylo těchto deset slov, která podle nás mají zvláštní moc. Každý den vám přinášíme pohled na dvě z nich od reklamních textařů, členů Creative Copywriters Clubu založeného v roce 1996.

Tentokrát pro MarketingSalesMedia píše o svých oblíbených slovech freelancer a copywriter Petr Voborský

Farmářský

Pokud se význam "farmářský" stává pro spotřebitele lákadlem, je to dobrá zpráva, že zákazník je ochotný připlatit si za poctivou práci, která mu přinese kvalitnější produkt. Slovo "farmářský" naznačuje, že lidský faktor pozitivně ovlivnil pěstování i zpracování. Je to příslib autentického prožitku, který je pro bonitní část zákazníků daleko víc sexy než akční sleva. Nezbývá než si pohlídat, aby se za touhle mantrou nemaskoval stejný polský "farmář", který dětem pančuje čokoládu zahuštěnou zvířecí krví.

Babiččin

Nezpochybnitelná pravda říká, že příběhy v reklamě prodávají, takže odkaz na babiččinu kuchyni plný osobních emocí a vjemů musí fungovat. Babička nikdy neřešila, jestli je tvaroh dostatečně light nebo jestli si usnadní práci syntetickou šlehačkou. Pokud je něco "babiččino", většině oslovených se vybaví nostalgické vzpomínky a pozitivní asociace - domácí, poctivé, tradiční, voňavé... Díky romantizujícím postavám z večerníčků nebo filmů jsem přesvědčený, že babička jako archetyp zafunguje i v rodinách, kde odjakživa vařil děda.

Autor: Petr VoborskýFoto: Karel Šanda

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ