Ruský pivovar Baltika nabízí pivo plzeňského typu pod značkou Praha

Relax
29. 6. 2013 11:32
Praha a München, nová piva od Baltiky.
Praha a München, nová piva od Baltiky.

"Dáte si Prahu nebo Mnichov?" Na to se vás může od konce června zeptat vrchní v ruské restauraci. Jde o nová piva z portfolia pivovaru Baltika.

"Jednu Prahu, prosím," můžete od konce června zaslechnout v ruských barech.  Jde o novou značku piva, již přinesl na trh největší pivovar ve Východní Evropě, ruská Baltika, kterou od loňska vlastní Carlsber Group. Vedle Prahy je k dostání také Mnichov.

Baltika studovala stovky receptur českých piv plzeňského typu a Prahu umíchala právě podle nich. Stejně se nechal pivovar inspirovat i v případě značky München.

Obaly nových piv navrhla agentura Cartils. I ty by se měly podobat typickému českému a německému pivu - použitým typem písma, barvou etikety i tvarem lahve.

Autor: Klára Čikarová

Další čtení

Pavel Vacek: Kapr je jednička, sváteční polévky střídáme

Relax
22. 12. 2025
ilustrační foto

Přesně v 16:03 začíná zimní slunovrat. Dny se konečně začnou prodlužovat

Relax
21. 12. 2025

Adventní kalendář #24: Nezisková organizace Borůvka Praha

Relax
24. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV