In medias res 9/2007

24. 2. 2007 14:05

Sunar na to má. Blesk minulé úterý překvapil čtenáře titulní strany zprávou, že Leoš Mareš „Vydělává na sunaru!“. Lidové noviny o moderátorově účasti v kampani výrobce kojenecké výživy informovaly sice o týden dříve, ale až na straně šestnáct, a Blesk „kauzu“ posunul sdělením, že moderátor si přišel „na desítky tisíc korun“. Konkurenční deník Aha! o dva dny později upřesnil: Marešův výdělek za sunar je „bez pár drobných téměř sto tisíc“.

Zase ty seriály. Zatímco slovenskou televizi TA3 potrápilo minulý týden zpoždění hlavních zpráv o téměř šest minut, na stanici Markíza se radovali z vysoké sledovanosti startu druhé řady Pojišťovny štěstí. U nás v tu dobu bodoval jiný seriál Novy, Ordinace v růžové zahradě – na první díl už čtvrté řady koukalo prý přes 2,1 milionu diváků. Na premiérový díl právnického seriálu Světla pasáže bylo zvědavých přes 1,4 milionu dospělých a na start Příkopů na konkurenční ČT prý asi o tři sta tisíc víc.

Překladatelku jen s 90 cm přes prsa. Čtvrteční MF Dnes informovala, že jedna z moderátorek ČT se objevila na internetové stránce agentury nabízející služby takzvaných společnic. Zaskočená novinářka se podle listu hájila slovy: „Své služby překladatelky nabízím celé řadě agentur. Všude chtějí míry, váhy a fotografii, proto mi to nepřišlo divné“.

Máme tady horkou novinu! Nejen novináři, ale i agentury, které se živí tím, že mají do médií dostávat své věci, občas překvapí. „Je mi potěšením Vás informovat, že film Jiřího Menzela Obsluhoval jsem anglického krále na mezinárodním filmovém festivalu Berlinale zabodoval,“ přišlo do redakce e-mailem minulý pátek, tedy týden po udělení ceny FIPRESCI uvedenému snímku a několik dní po skončení festivalu.

Zasloužil se o stát. Soudruzi v pohoří Sierra Maestra odhalili mramorovou plaketu novináři Herbertu Matthewsovi, neb se zasloužil o kubánskou revoluci. Reportér New York Times se v horském úkrytu na východě ostrova v únoru 1957 setkal s Fidelem Castrem a jeho obdivná reportáž udělala z revolucionáře a „muže ideálů, odvahy a pozoruhodných vůdcovských kvalit“ mezinárodně okukovanou celebritu. Matthews zemřel v sedmdesáti sedmi roku 1977. Loni o něm vyšla kniha redaktora stejného listu Anthonyho DePalmy Muž, který vynalezl Fidela.

Autor: -dst-, -lgtt-

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ