A zase Trump, Obamová rozjíždí karaoke, pokémoni zpátky doma

22. 7. 2016 10:05
Michelle Obamová v pořadu Carpool.
Michelle Obamová v pořadu Carpool.

I v pátek přinášíme přehled zajímavostí ze zpravodajských webů ve světě. Hlavním zprávám vévodí Donald Trump pod titulky typu Ameriku dokážu napravit já sám, jak píše CNN, nebo Slibuji "bezpečnější" Ameriku, jak píší BBC News. O poznání zábavnější je video současné americké první dámy, která si v autě zanotovala s Missy Elliotovou. Přinášíme také zprávu o Pokemon Go, které konečně mohou hrát i Japonci a oslavují to ve velkém stylu.

Trump ve svém posledním projevu v Clevelandu vsadil hlavně na silná slova a velké sliby.
BBC News.Jak chce prezidentský kandidát dosáhnout toho, aby dostal USA na první místo, podrobně rozepsaly BBC News. Například migraci, šíření drog a boje pouličních gangů chce Donald Trump zastavit velkou bílou zdí. Slíbil také ukončit obchodní dohody, které v Americe "zlikvidovaly" střední třídu. Nezapomněl obvinit prezidenta Obamu z chyb v oblasti vzdělávání, zaměstnanosti i potírání kriminality. O obvinění z rasového rozdělení společnosti se dočtete i u nás.

abcNews.O další úlovek, tentokrát z abcNews, se postarala Michelle Obamová. Svůj temperament projevila první dáma USA v pořadu Carpool Karaoke, kde si zazpívala společně s rapperkou Missy Elliotová. Zazněly hity jako Single Ladies od Beyoncé nebo Stevie Wonder. Zpěv a taneční pohyby paní Obamové můžete zhodnotit ve videu.



The Guardian.Hra Pokemon Go se konečně dostala do rodné pokémoní vlasti, do Japonska, hlásají weby a nadšenci vyrážejí do ulic převlečení za pikachu a další "malá monstra". A jako u cílové skupiny této aplikace většinou nejde o dětské kostýmy. Proč se pokémoni vracejí do Japonska se zpožděním, o tom informuje The Guardian. V zemi poměrně brzy prosákla informace o spolupráci sítě McDonald's a přeměně restaurací na pokémoní stadiony, kde mohou hráči mezi sebou bojovat. Zájem o aplikaci byl však v Japonsku  tak velký, že se tvůrci zalekli přetížení.

Autor: - sl -, - red -Foto: , youtube

Další čtení

Papež Lev XIV. vyzval k míru na Ukrajině a k zastavení bojů v Pásmu Gazy

Zahraničí
11. 5. 2025

Matky, mámy a maminky dnes mají svátek, v Česku se slaví víc než sto let

Domácí
11. 5. 2025

Praha 4 chce jiné než dosud používané názvy budoucích stanic metra D

Domácí
11. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ