Čína zpřísní kontrolu internetu. "Pisálky" budou schvalovat úřady

3. 5. 2017 22:10
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Čínská vláda se rozhodla zavést přísnější kontrolu nad internetovým zpravodajstvím. Internetoví vydavatelé zpráv budou podle nových pravidel potřebovat vládní licenci a jejich vedoucí redaktoři budou podléhat schválení úřady.

Pravidla, která vstoupí v platnost 1. června, se týkají čínských internetových služeb. Pravděpodobně se nedotknou zahraničních zpravodajských organizací a internetových stránek, z nichž mnohé jsou v Číně již nyní blokovány.

Čínský mediální expert Čchiao Mu uvedl, že vláda bude prostřednictvím nových pravidel tlačit internetové společnosti k cenzuře. Čínské úřady se už delší dobu snaží na internetu blokovat materiály, které považují za podvratné. V rámci složitého systému cenzury blokují například internetové platformy Twitter, Facebook či YouTube.

Autor: ČTK , BBC, APFoto: , depositphotos.com

Další čtení

start rakety Titan nesoucí sondu Viking 1, 20. srpna 1975, Florida, USA

Sonda Viking 1 před 50 lety jako první lidský výtvor přistála na Marsu

Zahraničí
20. 7. 2026
ilustrační foto, nákladní loď s obilím

Rusko podle Ukrajiny zasáhlo raketami tureckou loď, nejméně pět lidí zahynulo

Zahraničí
19. 7. 2026

Kyjev podle ministra čelil největšímu ruskému raketovému útoku od začátku invaze

Zahraničí
19. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ