Data uživatelů zatím ze serveru megaupload smazána nebudou

2. 2. 2012 20:22
Megaupload.
Megaupload.

Stažená data uživatelů serveru megaupload.com zatím smazána nebudou. Krok, který americká justice původně plánovala na čtvrtek, se odkládá o nejméně dva týdny. Firmy provozující server doufají, že se jim ještě podaří s americkými úřady dohodnout na řešení sporu.

Mluvčí megauploadu Ira Rothken na Twitteru informoval, že prozatímní ponechání uložených dat přislíbily dvě internetové centrály, které megauploadu pronajímají servery.

Příslušné státní zastupitelství původně prohlásilo, že pronajímatelé serverů mají počínaje čtvrtkem začít mazat stažené filmy, hudbu a fotografie. Jsou uloženy hlavně na serverech firem Carpathia Hosting a Cogent Communications. "Nemáme žádnou možnost vracet obsahy uložené na serverech uživatelům megauploadu," poukázala dnes na možný právní problém Carpathia Hosting.

Americké úřady vnímají megaupload.com jako uzel šíření pirátských kopií autorských děl a před více než týdnem portál odpojily od internetu. Německý zakladatel portálu Kim Dotcom byl zatčen na Novém Zélandu.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Pomník Emila Kolbena na Náměstí Emila Kolbena ve Strančicích u Prahy

Vzestup a pád génia: příběh muže, který dal Praze Kolbenku

Domácí
8. 6. 2026
ilustrační obrázek

Svět má skoro 10 000 jaderných hlavic připravených k boji, varuje SIPRI

Zahraničí
8. 6. 2026
Palmovka, Nová libeňská synagoga

Výstava, kniha a předání štafety: Václav Špale uzavírá éru Serpens v Nové libeňské synagoze

Kultura
8. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ