Facebook: Hackeři napadli 29 milionů účtů. Získali osobní údaje

12. 10. 2018 21:28
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Hackeři se při útoku oznámeném před dvěma týdny dostali k údajům na 29 milionech uživatelských účtů Facebooku. Upřesnila to v pátek americká společnost Facebook. Dosud byly počty zasažených uživatelů nejasné. Původně Facebook varoval, že mohlo být napadeno až 50 milionů účtů a společnost nevěděla, zda byly také skutečně zneužity.

Facebook potvrdil, že hackeři se dostali ke jménům, e-mailovým adresám nebo telefonním číslům z 29 milionů účtů sociální sítě. U 14 milionů účtů hackeři získali i další osobní údaje, jako domovské město, datum narození, posledních deset míst přihlášení a posledních 15 vyhledávání.

Z jednoho milionů napadených účtů hackeři nezískali žádné informace. Provozovatel sociální sítě se chystá zaslat varovné vzkazy lidem, jejichž účty byly napadeny.

Facebook rovněž oznámil, že hackerský útok nezasáhl aplikace provozované třetími stranami, jako jsou WhatsApp nebo Instagram či platební služby.

Autor: ČTK Foto: , pixabay.com/geralt

Další čtení

ilustrační foto

 Brno chtělo zakázat kouření u škol. Nevyšlo to, proti byli ředitelé i strážníci

Domácí
10. 12. 2025
ilustrační foto

Slováci mají vážné problémy s bezpečím vlaků. Dnes vykolejily hned dva

Zahraničí
Aktualizováno: 10. 12. 2025 17:21
Prezident Petr Pavel

Turek to má asi spočítané. Prezident se s ním sejde, ale názor prý nezmění

Domácí
10. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV