Google má vlastní hodnoticí tlačítko Like. Pojmenoval ho +1

1. 4. 2011 07:35
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Google odhalil nový systém hodnocení internetových stránek a reklam. Jmenuje se +1 a funguje podobně jako tlačítko Like (To se mi líbí), pomocí něhož mohou uživatelé sociální sítě Facebook doporučit přátelům zajímavý internetový obsah.

Nová funkce se objeví nejprve na anglickém vyhledavači Google, v příštích týdnech ji ale podle informací na oficiálním blogu společnosti bude možné nalézt i na dalších místech napříč webem.

Ve vyhledavači se tlačítko +1 zobrazí vedle nalezených odkazů i reklam, které uživateli doporučí přátelé či ostatní lidé. Kdo chce aktivně hodnotit, musí mít u Googlu zřízený vlastní účet. V případě, že jej již má, dostane se k hodnocení zatím přes stránku experimentálního vyhledávání.

"K identifikaci nejužitečnějších doporučení používáme řadu signálů, například lidi, s nimiž jste už přes Google spojeni (například kamarádi na chatu a uložené kontakty)," vysvětluje na blogu fungování systému +1 produktový manažer Googlu Rob Spiro.

Aby uživatelům nabídl co nejrelevantnější vyhledávání, uvažuje Google o zapojení dalších zdrojů včetně seznamu kontaktů na mikroblogovací síti Twitter.

Autor: -pev-Foto: Profimedia

Další čtení

Požár na jihu Španělska, kde zemřelo 13 lidí, se dále nešíří, uvedly úřady

Zahraničí
12. 7. 2026
Julija Svyrydenková, 30. března 2026

Zelenskyj avizoval změny ve vládě, premiérce nabídl novou roli

Zahraničí
12. 7. 2026

Nejméně 27 lidí zahynulo při požáru, který zachvátil bar v Bangkoku

Zahraničí
12. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ