Google nabídne <span>Prahu panoramatickou</span>

4. 5. 2009 13:57
Google rozšiřuje nabídku služby Street View o Prahu.
Google rozšiřuje nabídku služby Street View o Prahu.

Google rozšiřuje nabídku služby Street View o Prahu.Internetová firma Google do konce letošního roku spustí panoramatické fotografie ulic Prahy v rámci své mapové služby Street View. Na dnešní tiskové konferenci to uvedli zástupci firmy.

Street View firma zprovoznila loni jako součást svých mapových služeb a nyní zahrnuje přes 100 metropolitních oblastí v devíti zemích.V příštích dvou až třech měsících budou po Praze jezdit snímací vozy firmy, které budou sbírat fotografický materiál. Do ulic vyjedou už zítra.

ČTĚTE TAKÉ: Prahu zmapuje internetová služba Google Street View

Záběry potom bude firma dále upravovat, například mazat obličeje vyfocených osob, nebo registrační značky aut kvůli ochraně osobních údajů. Google má v Česku zastoupení od roku 2006 a v češtině nabízí téměř tři desítky služeb.

Foto: Tomáš Nosil

Autor: ČTK

Další čtení

Pátek byl na silnicích v ČR nejtragičtějším letošním dnem, zemřelo pět lidí

Domácí
27. 6. 2026
Pražští hasiči likvidují požár truhlárny a dvou skladů v Kamýcké ulici. Původně vyhlášený druhý stupeň požárního poplachu zvýšili na třetí ze čtyř. Policie kvůli požáru evakuovala obyvatele přilehlého domu a lidi v přilehlé oblasti vyzývá, aby nevětrali.

Pražští hasiči likvidovali požár truhlárny a skladů v Kamýcké ulici v Suchdole

Domácí
27. 6. 2026
Festival starých růží na zámku Nebílovy u Plzně.

Desetitisíce květů růží rozzářily celou škálou barev zámek Nebílovy poblíž Plzně

Relax
27. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ