Infikovaných webů je oproti loňsku dvakrát víc

7. 12. 2010 13:53
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Počet webových stránek v Česku, které mohou poškodit data v počítačích uživatelů, se od loňska zvýšil o 111 procent. Každý pátý odkaz ve vyhledávačích odkazující na zábavu vede k infikovaným stránkám. Vyplývá to z údajů společnosti AutoCont.

"Počítačové hrozby jsou rok od roku důmyslnější a už zdaleka neplatí, že se šíří pouze sdílením dat nebo přes e-mail. Velká část hrozeb, které napadají uživatelská data, se šíří přes webové stránky a nechránění uživatelé se tak dříve nebo později vždy infikují," uvedl bezpečnostní expert AutoContu Milan Chromý.

Nebezpečí číhá na stránkách, kde by to uživatelé čekali nejméně. Škodlivý obsah se ve větší míře objevuje i na důvěryhodných stránkách, jakými jsou webové vyhledávače, zpravodajské servery a sociální sítě.

"Stránky obsahující porno, rasismus nebo hry už dávno nepatří mezi největší hrozby. Právě 79 procent poškozujících kódů, kterými jsou viry nebo spyware, se distribuuje přes legitimní stránky jako on-line zpravodajské deníky, vyhledávače, sociální sítě a další podobné stránky," doplnil Chromý.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační obrázek

Krok za krokem do Santiaga: jihomoravská poutnická sezona začíná v sobotu

Domácí
19. 4. 2026
ilustrační obrázek

Za nekompetenci Bruselu zaplatí zákazníci: Nové obalové nařízení zdraží prakticky vše

Domácí
19. 4. 2026
Pár kondorů královských (na archivním snímku je dospělý jedinec) pečuje v ostravské zoo o své sedmé mládě. Je to samička. Vyklubala se v polovině února a vypadá to, že prospívá velmi dobře.

Pár kondorů královských pečuje v ostravské zoologické zahradě o své sedmé mládě

Domácí
19. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ