Po Facebooku zakázal Pákistán i <span>"kacířský" YouTube</span>

20. 5. 2010 13:22
V centru Islámábádu se sešly včera na protest davy studentů.
V centru Islámábádu se sešly včera na protest davy studentů.
V centru Islámábádu se sešly včera na protest davy studentů.Jen den poté, co pákistánská vláda zablokovala sociální síť Facebook, byl znepřístupněn i světově nejpoužívanější videoserver YouTube. Podobně jako v případě Facebooku v tom sehrál roli údajný rouhavý obsah některých videí, které je možné na stránkách nalézt. S informací přišel britský deník Guardian.

Podle pákistánského telekomunikačního úřadu vláda zablokovala přístup na obě služby poté, co nepřesvědčila jejich správce o tom, aby odstranili "hanlivý materiál". Omezeným přístupem podle Guardianu trpí od dnešního dne i on-line encyklopedie Wikipedie a služba pro sdílení fotografií Flickr.

ČTĚTE TAKÉ: Pákistánci musejí zavřít Facebook. Kvůli Mohamedovi


K blokaci Facebooku došlo na popud soudu, který tím chtěl čelit akci skupiny, jež na facebookové stránce Den, kdy si každý může nakreslit Mohameda, vyzývá přispěvatele, aby dnes uveřejnili na sociální síti portréty proroka Mohameda.

ČTĚTE TAKÉ: Simpsonovi proti cenzuře, podpořili South Park

Jde o protest proti hrozbám radikálních muslimských skupin na adresu tvůrců animovaného televizního seriálu Městečko South Park, kteří v jednom z nedávných dílů představili Mohameda v kostýmu medvěda. Zpodobování Proroka však islám nedovoluje ani v případě, že je kladné.

Foto: ČTK/AP

Další čtení

Bouzov

Hrady, zámky a další památky dnes nabídnou netradiční prohlídky

Kultura
18. 4. 2026
Královský letohrádek

Pražský hrad dnes návštěvníkům zpřístupní významné sály a Královský letohrádek

Kultura
18. 4. 2026
ilustrační foto

Slovensko obdrželo izraelský systém protivzdušné obrany i poslední F-16

Zahraničí
17. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ