Půjčovna filmů na Facebooku? Studio Warner jde do toho

9. 3. 2011 07:47
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Americké filmové studio Warner Bros dá do prodeje či k půjčení některé své filmy na Facebook. Uvedlo to oddělení digitální distribuce studia. K zapůjčení je tak například již Temný rytíř s Christianem Balem a Heathem Ledgerem. V Česku však služba není dostupná.

Nejrozsáhlejší internetové komunitní síti se tím otevřel nový zdroj příjmů. A mezi internetovými aktivitami v zábavním průmyslu se objevil nový konkurent.

Spotřebitelé mohou za filmy platit prostřednictvím takzvaných Facebook Credits, uvedla Warner Bros. Dosud se virtuální měna vytvořená Facebookem dala použít především v sociálních hrách, které jsou na síti oblíbené.

Temný rytíř je prvním dostupným titulem a uživatelé si ho můžou půjčit za 30 kreditů nebo tři dolary. Akcie zavedené internetové půjčovny Netflix dnes v poledne newyorského času klesly o 4,4 procenta na 198,4 dolaru, napsala agentura Reuters.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační obrázek

Tropické teploty mění návyky konzumentů, roste zájem o nealko pivo a pivní mixy

Domácí
26. 6. 2026
ilustrační obrázek

Nečekaný chovatelský úspěch: V Olomouci se narodila vzácná mláďata pandy červené

Relax
26. 6. 2026
ilustrační obrázek

Rodičovská kontrola selhala. Děti se na internetu učí podvádět, extremisticky radikalizují a obnažují se cizincům

Domácí
26. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ