<span>Rádio Dechovka</span> ode dneška na internetu

8. 7. 2009 16:07
Příznivci dechovky mají své internetové rádio
Příznivci dechovky mají své internetové rádio

Příznivci dechovky mají své internetové rádioNa internetu zahájilo zkušební vysílání rádio zaměřené jako první v České republice výhradně na dechovku. Nová stanice se jmenuje Radio Dechovka a posluchači si ji mohou naladit na stránkách www.radiodechovka.cz a www.play.cz. Dnes o tom ČTK informoval tiskový mluvčí Radia Dechovka Radek Blažek.

"Dechová hudba je velmi specifický a přitom u mnoha lidí oblíbený žánr, kterému se na českém trhu prakticky nikdo nevěnuje," uvedl provozovatel Radia Dechovka Roman Culek. Řádné vysílání rádia by mělo odstartovat na začátku nového školního roku.

I přes své prvenství ve výhradním vysílání dechovky to bude mít Radio Dechovka zřejmě těžké. "Osobně si neumím představit, jak například důchodci, kteří tvoří posluchačskou základnu dechovky, brouzdají po internetu. Tento žánr navíc nevyhovuje ani zadavatelům reklamy. S tím se ovšem potýkají takřka všechny internetové stanice věnující se okrajovým žánrům," řekl ČTK prezident Asociace provozovatelů soukromého vysílání Michal Zelenka.

Podle něj navíc posluchači na internetu vyhledávají z 90 procent stanice, které vysílají terestricky - tedy na běžných rozhlasových frekvencích. Internetových stanic, které vysílají pro zbylých deset procent internetových posluchačů, je podle Zelenky zhruba 250, a proto to mají těžké. "Díky nízkým nákladům na vysílání se tyto stanice dostávají na nulu. Jinak by byly prodělečné," dodal Zelenka.

Dechovku si nyní lidé na internetu mohou poslechnout na různých stanicích, ty ovšem nejsou na tento žánr zaměřené výhradně. To se týká například Českého rozhlasu nebo Radia Proglas.

Foto: Týden

Autor: ČTK

Další čtení

Při nočním požáru bytu v Praze zemřel muž, dvě zraněné ženy skončily v nemocnici

Domácí
11. 5. 2025

Před 20 lety byla představena herní konzole Xbox 360 od firmy Microsoft

Věda a technika
11. 5. 2025

Papež Lev XIV. vyzval k míru na Ukrajině a k zastavení bojů v Pásmu Gazy

Zahraničí
11. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ