<span>Ruda z Ostravy válí.</span> Moravský New York pobavil milion lidí

3. 6. 2010 14:30
Ruda z Ostravy a Martina Pártlová obletěli Ostravu.
Ruda z Ostravy a Martina Pártlová obletěli Ostravu.

Ruda z Ostravy a Martina Pártlová obletěli Ostravu.Více než milion návštěv zaznamenal internetový klip na serveru Stream.cz, který autor vystupující pod pseudonymem Ruda z Ostravy natočil společně se zpěvačkou Martinou Pártlovou. Jde o svéráznou verzi hitu o New Yorku - Empire State of Mind, který nahráli americký raper Jay-Z a zpěvačka Alicia Keys.
    
"Ruda z Ostravy je skvělý příklad, že když má video nápad, tak jeden milion zhlédnutí není problém nasbírat," uvedl Lukáš Záhoř ze Stream.cz.

Za pseudonymem se skrývá čtyřiatřicetiletý herec a komik Michal Kavalčík. Pochází z Českého Těšína a nyní působí v Praze, ale v Ostravě prožil několik let jako student konzervatoře a začínající herec. Kavalčík už dříve ČTK řekl, že na nápad přezpívat písničku pro Ostravu přišel náhodou cestou Pendolinem z Ostravy do Prahy, tam raperovu hitovku několikrát slyšel a vryla se mu do uší.





Oscarový hit po Ostravsku
    
S parodiemi na slavné hity má Ruda z Ostravy zkušenosti; předělal například oscarovou píseň Glena Hansarda a Markéty Irglové Falling Slowly. Představil se i v pěvecké show X-Factor a především v zábavním televizním pořadu Na stojáka.


    
Martina Pártlová v novém klipu svou slavnější americkou kolegyni dokázala napodobit nejen zpěvem, ale i vizáží. Těžší bylo sehnat potřebné rekvizity a letadlo pro letecké snímky Ostravy.

Ruda milion nevyhraje
    
Podle Krušiny by na Rudu z Ostravy mohli navázat i další domácí tvůrci. Stream.cz se je snaží nalákat vyhlášením soutěže, jejíž vítěz získá milion korun. Podmínkou je, aby jeho video do 5. prosince zhlédlo na serveru co nejvíce lidí; klip však musí zhlédnout nejméně milion návštěvníků. Nejblíže k výhře jsou zatím tvůrci klipu, který zaznamenal přes 100 tisíc návštěv.
    
Populární Ruda z Ostravy tyto podmínky sice splnil, patří však mezi spolupracovníky Stream.cz a na výrobě klipu se podíleli zaměstnanci firmy, proto na peníze nemá nárok.

Foto: Lucie Pařízková

Autor: ČTK

Další čtení

Matky, mámy a maminky dnes mají svátek, v Česku se slaví víc než sto let

Domácí
11. 5. 2025

Praha 4 chce jiné než dosud používané názvy budoucích stanic metra D

Domácí
11. 5. 2025

Před Rudolfinem otevřou scénu ke zhlédnutí úvodního koncertu Pražského jara

Kultura
11. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ