Vědecká studie
Jak lidé reagovali na zmanipulované texty o Evropské unii?

28.05.2019 06:00

Mediální manipulace jsou nejúčinnější, pokud útočí na emoce a vyvolávají strach. Vyplývá to z experimentu politologů Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Výzkum zaměřený na sledování manipulativních technik v mediálních sděleních, jejich účinku a úrovně informační gramotnosti skončil před několika dny, jeho výsledky univerzita představila v tiskové zprávě.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jan Vacek (8 hlasů) 28.05.2019 06:25

  Jen nevytvářet posedlost dezinformacemi. Stále máme vzdělané lidí a...

 • Drahomil Černohorský (6 hlasů) 28.05.2019 08:33

  ČSSD, Foldyna má pravdu. Tebe tví bývalí voliči nejenom odmítají, ale...

 • Karel Kostrč (5 hlasů) 28.05.2019 08:01

  Byly doby kdy lidé více věřili. Od té doby co zjistili, že se lže...

 • Dušan Hilderich (4 hlasy) 28.05.2019 11:09

  Nadchlo mne, že v těchto evropských volbách opět a zase dostali...

 • doctorX doctorY (4 hlasy) 28.05.2019 06:36

  A jak lide reagovali na zmanipulovane texty Evropskou unii ?

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Námět do diskuse o fungování EU.
Vzteklá opozice svojí brutální antikampaní proti Babišovi si sama zavinila,
že obyčejní lidi jim přestali věřit jejich argumenty a považují vše za účelové.
Např. na zemědělskou otázku se raději zeptám uznávaných odborníku ne
zaujatých politiků a už vůbec ne jejich organizovaných demonstrantů na ulici.
Nadávejte na neschopné event.. zaprodané úředníky a europoslance v Bruselu
jak dopustili takové nastavení zeměděl. dotací hlavně pro Německé, Francii,
Holandsko, Polsko a pak i jiné země, vč. Česka.
Dotace pokřivují trh, jsou zdrojem korupcí, řádění lobbistů. Vše zrušit a
začít od nuly. Zemědělské dotace nebudou paušálně, ne moc za travnaté
plochy, ale za kultivování chránění přírody, menší pole bez chemie, s různými
plodinami, za vztah k zemi. Zavést národní normy na potraviny, nebýt jen
odbytiště z venku, z velkovýroby. Takže neutočit jen na Agrofert, potažmo
tím ubližovat Babišovi, jehož chcete odstranit. Takovou politiku vám lidé
nevěří. Je to podlé a zvrácené.

0 hlasů

"...nejvíce působí techniky, které se zaměřují na emoce, hlavně ty s apelem na strach" - to vykoumali opravdu převratnou věc. Strašení lidí je nejstarší z metod vládnutí - lidem, kteří se nebojí, se vládne opravdu obtížně.
Dříve strach z bohů, pekla, nyní strach z klimatické katastrofy, je to pořád na jedno brdo.

1 hlas

-_Najděte nahé ženy ve vašem městě zde : nome.ga/nahe

0 hlasů

-_Najděte nahé ženy ve vašem městě zde : nome.ga/nahe

0 hlasů

Zajímave, že se podobnou problematikou zabývají přespočetní absolventi různých sociálních studií, tak jako se angažují v různých začleňovacích a parazitujících neziskovkách protože v běžném žívotě nemají šanci se uplatnit. Pro mě je podstatné že se ten bruselský xindl snaží odzbrojit (krom dalšího) slušné občany. To není žádný hoax.

1 hlas

Úchvatné a půvabné je, jak dokonale pracuje ČSSD na svém sebezničení. Jako její hrobník je Petříček naprosto neopakovatelný. Pane ministře zahraničí, prosím, nikam neodcházejte, definitivní zničení ČSSD ještě není úplně zaručeno.

3 hlasy

Nadchlo mne, že v těchto evropských volbách opět a zase dostali Hamáček a Petříček na držku. Pokud se bude dařit i nadále, vyfičí jejich zadlužená a podělaná ČSSD jako tornádo i z parlamentu českého.

4 hlasy

za nejvic zmanipulovany text o evropske unii povazuji udajnou zalobu na CR za odmitnuti kvot na slimaky, ktere bylo jako nesmysl mezitim zruseny.
takovy blabol prece nemuzou myslet vazne ani soudruzi v bruselu.
jasna manipulace :-))))))

3 hlasy

Nemohu se zbavit dojmu, že nemalá část "hlav namazaných" si myslí, že obyvatelstvo je stádo volů a nutně potřebuje instruktáž od těchto poseudovědátorů.

1 hlas

pošlete mi mailovou adresu a já vám budu přeposílat maily, kterými mě zásobuje můj známý, který je pravděpodobně členem této konspirační komunity. A pochopíte, že opravdu určitá část obyvatelstva /snad 30%/ je stádem volů. Všechny zaručené zprávy, které od něho dostávám jsou Hoaxy. Samozřejmě všechny články jsou barevné, psané velkým písmem /aby se dobře četly cílové skupině vetchozrakých/ a jsou bez uvedení autora.Pokud je autor uvedený, tak ve skutečnosti neexistuje nebo to nepsal.

0 hlasů

Sám jste přiznal, že hoaxy od "známého" poznáte. Hovoříte o jednom, uvádíte 30 %. Není to hoax? Já mám jednoduchou radu - od neznámých autorů nic nepřijímám, prostě je odfiltruji. Info serverů si ověřím "i na druhé straně", příp. v zahraničních webech v jazycích, kterými vládnu. Pokud dám info dál, pak jen ověřené či humorné. Mail Vám nepošlu, resp. nevím jak. Možná na rozdíl od Vás mám zkušenost, že nepravdivé zprávy šířil už bolševik a změnilo se jen málo na tzv. "propagandě", ať už zleva či zprava.

0 hlasů

Vždycky se najdou lidi,kteří naletí na všechno(a ani nemusí být hloupí,jsou třeba jen důvěřiví,a věří tomu kdo jim ty lži předkládá)a lidi,kteří si to napřed nechají projít hlavou.Nevím,co chtěli dokázat?Že je národ hloupý a oni ti chytří?Ono je to vlastně jedno,tyhle nápady jsou vždy kontraproduktivní,nakonec nikdo nevěří nikomu a ničemu.Jak jsme se již mnohokrát přesvědčili.

0 hlasů

ČSSD, Foldyna má pravdu. Tebe tví bývalí voliči nejenom odmítají, ale přímo nenávidí. Vidím to sám na sobě. Ty už nemáš ani skalní voliče, ty už máš jenom Petříčka, pro kterého je prioritou servilní lezení do pr-dele bruselského bolševika a přátelství s ukrajinskými nacisty. Táhni k čertu, ty proradná couro.

6 hlasů

Byly doby kdy lidé více věřili. Od té doby co zjistili, že se lže zcela vědomě, dokonce i světu v OSN, tak už nejsou blbí a jsou nedůvěřiví.

5 hlasů

Zmanipulované texty ? Ale ty za to nemohou za to mohou ti co texty tvoří. EU dělá sama zlo mezi občany, neříká jim pravdu a informace zatajuje a dělí lidi na nadlidi a lidi 2. kategorie a dokonce se cítí uražena, když se lidi ozvou. Samozřejmě pak texty lidí co jsou znepokojeni a lidí co jsou poníženi navíc ještě považuje za zmanipulované a rasistické a pod. Pravda to jen strašák v EU ta se nesmí říkat a za to občané nemohou za to jsou odpovědní politici z EU a známe jejich jména . Jen to zkuste říci pravdu nahlas uvidíte co se stane.

2 hlasy

A jak lide reagovali na zmanipulovane texty Evropskou unii ?

4 hlasy

Stačí si přečíst příspěvky v diskuzích.

2 hlasy

Jen nevytvářet posedlost dezinformacemi. Stále máme vzdělané lidí a umějí věci posoudit. Člověk ovšem reaguje na různá sdělení podle svého zájmu, významu který informaci přikládá a zejména také podle své životní zkušenosti s politickou a mediální scénou.

8 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 6/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.