Koronavirus
Jaromír Soukup: Nemohu mlčet. Naše svoboda je v ohrožení!

08.04.2020 09:14 Glosa

Tento díl začnu jedním takovým moudrem z minulosti, které zní následovně: "Svoboda je nejvíc, co můžeme v celém svém životě vlastnit.” Není nic víc. Ani moc, ani peníze totiž nenahradí svobodné rozhodnutí člověka.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jiří Novotný (8 hlasů) 08.04.2020 13:30

  Od té doby co ho Zeman kopl do zadku, tak začíná prudit.

 • Jaromír Kopřiva (6 hlasů) 08.04.2020 10:06

  Převlékač kabátu promluvil.

 • Jeroným Pražský jr (5 hlasů) 08.04.2020 10:08

  Soukup měl snahu vstoupit do politiky a selhal. Tak teď není ničím...

 • Karel Hrabě (4 hlasy) 08.04.2020 12:53

  ZDANIT TUNELÁŘE 60% !Češi jsou poraženým národem. Na členství v EU...

 • - - (3 hlasy) 08.04.2020 17:08

  Jen ho nechte, ať se bojí :-)

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Totalita rudých svetrů, demokracie pláče. Všechno zakážeme a budeme přerozdělovat. Každý musí poslechnout a také nemyslet. Posílíme policejní pravomoci, posílíme pravomoci obecní policie. MY budeme rozhodovat!
A přidřeplé koblihy dál tupě mlčí a podrží každému rudému kohoutovi. Bývalému i současnému.

1 hlas

Horší byl akorát dementní šulin čurácky Havel špina křivá a práskač STB Karel Sabina žaba čurácka. At žije OF ikona kriminální a špina zlodějská ,která celý život stravila v base orangutaní zrůda kriminální!

0 hlasůaztek polni 08.04.2020 23:49
kirvono

Horší byl akorát dementní šulin čurácky ZEMAN špina křivá a práskač STB FALBER alias FILIP čurácka.

0 hlasů

Jen ho nechte, ať se bojí :-)

3 hlasy

Typický čecháček a kam vítr tam plášt! Není sám a sooudruh Štředula se vybarvil taky a jeho výrok o šmejdech ukazuje,že prezident by měl být vždy politik nikoliv figurka jako jsou tihle dvá nebo nula Drahoš či Hischer a taky další nula vymazana Fischer! Tihleti budou dělat problémy na nějž budeme doplácet!

0 hlasů

Od té doby co ho Zeman kopl do zadku, tak začíná prudit.

8 hlasů

ZDANIT TUNELÁŘE 60% !Češi jsou poraženým národem. Na členství v EU prodělali nejvíc, říká jasně světoznámý ekonom Piketty

Francouzský ekonom Thomas Piketty se zamýšlí nad tím, kam odtékají peníze z Česka. Vzal si k ruce data z Euro státu i z jiných renomovaných zdrojů a došel k jednoznačným závěrům. Nyní varuje před tím, že společná Evropa je dobrá jen pro některé. Jiným, například Česku, prý přímo škodí. Článek publikoval uznávaný ekonom Piketty už v lednu, nyní nicméně v Česku jeho překlad začal obíhat po sociálních sítích.

Češi jsou poraženým národem. Na členství v EU prodělali nejvíc, říká jasně světoznámý ekonom Piketty

„V Paříži, Berlíně a Bruselu lidé nerozumějí nedostatku vděčnosti za obrovské sumy veřejných peněz, které ze svých daní posílají na východ. Ale v Praze a Varšavě se věci interpretují o dost jinak. Lidé tam zdůrazňují, že návratnost západních investic tady byla obrovská a že sumy, které si odtud západní investoři stahují, výrazně převyšují částky, které sem z Evropské unie přišly. Ve skutečnosti, když se podíváme na čísla, mají ti Češi a Poláci pravdu. Po kolapsu komunismu se postupně západní investoři (především Němci) stali majiteli významné části kapitálu v postkomunistické Evropě. Když vezmeme celkový objem fixního kapitálu (včetně budov), patří jim čtvrtina“ napsal v lednu letošního roku na svůj blog známý francouzský ekonom Thomas Piketty, který se zabývá otázkami příjmové nerovnosti. Jako nejvíce poražený stát z tohoto srovnání vychází jednoznačně Česká republika, což dokládá i přiložený graf.

Piketty přitom cituje data svého spolupracovníka Filipa Novokmeta. Výstižné je srovnání, kolik peněz ze střední Evropy v letech 2010 až 2016 odešlo na dividendách, tedy rozděleném zisku. A kolik sem naopak přišlo na evrop-

ských dotacích. Podle oficiálních statistik Euro státu bylo z České republiky od roku 2010 do roku 2016 na dividendách „odkloněno“ 7,6 procenta HDP. "V absolutních číslech to znamená, že z naší země za tu dobu odešlo 2 252 miliard korun, zatímco ve formě evropských dotací se nám za stejnou dobu „vrátilo“ 1,9 procenta HDP. To dělá 563 miliard korun. Česká re-publika je tedy v minusu 1 689 miliard korun za sedm let. Roční minus dosahuje 241 miliard korun. V přepočtu na výkon ekonomiky to dělá minus 5,7 procenta HDP," jak uvedla analytička Lenka Zlámalová v březnu na serveru Echo24.cz v článku ,,Z Česka se stal krmelec Evropy„, kde rov-něž označuje Česko za, nejvíce poražený stát", pokud jde o poměr přílivu eu-ro dotací a odlivu dividend.

„Evropa bude muset překonat mnohé výzvy. Tou hlavní je obecný přesun celého světa směrem k příjmové nerovnosti. Evropa své občany neuklidní vysvětlením, že jsou na tom lépe než ve Spojených státech nebo v Brazílii. Nerovnost roste ve všech zemích a je podpořena fiskální soutěživostí, která odměňuje ty nejmobilnější. Evropa jen přikládá pod kotel. Nebezpečí kulturního izolacionismu a hledání obětního beránka může být s úspěchem odvráceno pouze tehdy, pokud dokážeme dělnické třídě a mladším genera-cím nabídnout skutečné strategie ke snížení nerovnosti a k investování do budoucnosti,“ píše dále Piketty.

4 hlasy

"Do EU směřoval loni (2018) vývoz v hodnotě 3,7 bilionu z celkového exportu ve výši téměř 4,4 bilionu korun."

https://www.irozhlas.cz/ekonomika/vyvoz-export-evropska-unie-cesky-statisticky-urad-nemecko-ekonomika_1902101525_gak

A to se ještě ani nezapočitalo například kolik přináší pendleři. Natož kolik tedy bylo těch zahraničních investic v Česku obzvláště od roku 2005, kdy se začalo mít přebytek v obchodním bilanci, včetně růstu HDP:

To ale vše již moc složité pro p. "světoznámého ekonoma" ? Možná bych se měl zeptat p. Soukupa, jestli by mě chtěl zaměstnat jako ekonoma, když jsem jíž několika slovy doložil, že tomu rozumím lépe než nějaký p. profesor v Paříži, co?

0 hlasů

No, tak bilboard tohoto jednoduchého sčítání a odečítání by měl nosit tunelděda santa Klaus na čele, když rozdával, "abychom se měli lépe" (myslel ale jen na svou tunel-družinu).
Náprava - v liberální demokracii nemožná.

0 hlasů

Je to hnup.

3 hlasy

Soukup měl snahu vstoupit do politiky a selhal. Tak teď není ničím jiným, než řadovým občanem. Jemu skládat účty určitě nikdo nebude.

5 hlasů

Převlékač kabátu promluvil.

6 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 16/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.