Komentář
Jaromír Soukup: Normální je chodit do práce a do školy

22.05.2020 16:49 Glosa

Jestlipak víte, že se právě nacházíme ve střetu dvou světů? A ne. Teď nemyslím spor dvou velmocí, USA s Čínou, nebo třeba odvěký spor milovníků psů a koček. 

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Karel Hrabě (1 hlas) 23.05.2020 11:17

    PROČ SE POŘÁD PÍŠE ŽE NEBUDE NA DŮCHODY ??PROČ SE NEPÍŠE ŽE NA...

  • Vlastimil Machura (1 hlas) 23.05.2020 09:58

    Jaromír Soukup je velmi chytrý člověk. Jiný by na něco takového...

  • Vlastimil Machura (1 hlas) 23.05.2020 09:44

    Smějte se.Bude hůř ! 😎

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

PROČ SE POŘÁD PÍŠE ŽE NEBUDE NA DŮCHODY ??PROČ SE NEPÍŠE ŽE NA DŮCHODY PRO TY CO PRACOVALI MUSÍ BÝT VŽDYCKY !!! ALE ŽE NEBUDE NA DÁVKY PRO TY CO NEPRACUJI A PRO NEZISKOVKY MIMO V SOCIÁLNÍ A ZDRAVOTNÍ OBLASTI !!Kapitalistická zrůdná doba temna nastala. Důchodci jsou těm lumpům trnem v oku Jelikož mají tolik nakradeno, že když budou v důchodovém věku můžou si pískat. Opravdu jenom Babiš na důchodce myslí. Ten krypl Kalousek přidal za tři roky 120 Kč. Za komančů se vážili lidí kteří celý život pracovali. Dnes kdyby to šlo tak je hodí do hluboké jámy a zahrnou bagry. Nevím kdo bude na ty mladé dělat, když mnohým z nich práce nevoní. To už vynechávám Cikány, kterým se cpe horem dolem a o práci nezavadili. Nikdy bych nevěřil tomu, že tohle napíši, ale ZLATÍ KOMUNISTÉ. H.
---------- Původní e-mail ----------
Od: a.sumler@seznam.cz
Komu: gregrova.gregrova@seznam.cz, karel.dips@volny.cz, OnPavel41@seznam.cz, effel@email.cz, hrubanova.a@seznam.cz, smid.honza@seznam.cz
Datum: 21. 5. 2020 9:37:13
Předmět: Fwd: Fwd: FW: Nověji k důchodcům, zatím se smějí...
----
Nikdo neleží politikům tak v žaludku jako to, že důchodci mají zlevněné jízdné. Nemine den, aby některý si neposteskl, že jsou to vyhozené peníze, které by se mohly dobře využít jinde, třeba ke snížení státního dluhu. Nedávno to mrzelo i pana Zaorálka, který jako novopečený ministr se dostává více do medií. Možná, že si neuvědomil, že zmíněná nešetrnost pošla z jeho rodné strany! Ale vůbec. Na důchodce by se mělo jít přísněji. Vždyť takhle už jich je takové množství, že nějaké životní radosti, jako je cestování po naší zemi za levný peníz jim zrušením možná jejich dlouhověkost trochu přistřihne.


I pan Soukup, miliardář a ředitel Televize Barrandov si onehdy omočil „co s těmi slevami, ale když to těm důchodcům udělá radost …..“, zatvářil se blahosklonně.

Co tedy s tím. Samozřejmě cestování jim zase zdražit a nejlépe víc než ostatním lidem. Cestující důchodce by mohl třeba vypadnout z vlaku a zdržet tím ostatní cestující. Kýžené snížení počtu seniorů budeme hledat jinde, třeba v dalším zdražování potravin, které úplně pohltí stále zdůrazňované zvýšení důchodů.

Dobrou cestou je i to, že senioři s malým důchodem se propadnou hlouběji, než ti s tím větším. Takže méně jídla, méně léků, kratší život. Málem jsem zapomněl na ty léky. Ty je žádoucí také zdražit!

Když už jsme se vydali na dobrou cestu jak vylepšit státní rozpočet, pak doporučuji neopakovat, že od seniorů pochází současné bohatství země a že senioři celý život platili na důchodové zabezpečení. Čím dříve se na to zapomene, tím lépe!

Mělo by se něco udělat i s vyčleněním důchodců do pozadí. Už se to začíná zkoušet u řidičských průkazů. Důchodce za volant nepatří. Ne že by tak vadilo kdyby se naboural, ale oni jsou přece slepí, hluší a nemyslí jim to a mohou poškodit občana v produktivním věku. Ty řeči, že jezdí bezpečněji než třeba řidiči dodávek jsou jen závist. Takový řidič rychlé dodávky řídí a ještě stíhá telefonovat a třídit si faktury. Někteří ještě kouří nebo svačí.

Důchodci, pokud je necháme ještě jezdit, by měli mít zakázanou dálnici a jezdit jen tak třicítkou. Auto by měli mít výrazně označené vhodným nápisem třeba „blikněte na mne a já sjedu do příkopu“. I důchodce chodec by měl být výrazně barevně označen, aby řidiči věděli!

Z podobných důvodů je třeba seniorům sebrat i flintu nebo bambitku. Ať si loví beze zbraní a na obranu si pořídí pejska. Pokud ho uživí.

Když tak přemýšlím jak se s problémem důchodců vypořádat, napadá mne, že sebeúcta není to pravé ořechové, co by se mělo důchodcům
ponechávat. Seberte jim tituly a diplomy. Beztoho si všichni ti doktoři a inženýři ze školy už nic nepamatují.

Mám před sebou krásnou vizi. Přišel jsem na ni, když jsem jednou v lázních absolvoval oxygeno terapii. Moc se mi to líbilo. Seděli jsme, skoro leželi podél stěny tmavě vymalované, pěkně za šera, v pohodlných kožených křeslech. Do nosu nám sestřička strčila trubičku, pustila kyslík a odešla. Člověk zavřel oči, inhaloval a v hlavě se začal nořit nápad. Co kdyby místo kyslíku pustili třeba dusík a člověk by pěkně usnul a hotovo. Kdyby si ještě před tím oblékl třeba papírové šaty, stačilo by pak stáhnout tělesnou schránku na vozík a bylo by uklizeno. Někde už prý k něčemu podobnému dospěli.

U nás se ale obávám, že můj nápad bude prohlášen za nehumánní a asi se vůbec nezveřejní. Spíše budeme dále halasit, jak někteří důchodci dostanou devět set a při tom slyšet jak všichni státní zaměstnanci dostanou svých patnáct set bez rozdílu.

Možná, že můj článek budou někteří lidé považovat za nevděk a urážku za to co pro seniory všechno dělají. Nemýlí se, já je chtěl urazit, protože způsoby, jak společnost s důchodci jedná, je jen snůška pokrytectví a urážek.Všimněte si, že dnes v době pandemie jediný, kdo upozorňuje na pomoc seniorům je Babiš.

Celý demoblok se soustřeďuje jen na kritiku opatření, které vláda dělá.


1 hlas

pane Hrabě, to co dělá babiš,to už dávno navrhoval demoblok

0 hlasů

Jaromír Soukup je velmi chytrý člověk. Jiný by na něco takového nepřišel ! 🐒

1 hlas

Tož Maláčová je šílená baba a Socani jen využívají své moci: Rozhazují naše peníze a zase chtějí směřovat k lůzovládě ulice, jejímiž základními kameny jsou třídní boj, nenávist, závist, parazitizmus a potírání jakékoli osobní aktivity jednotlivce. Volič Socana vždy byl zadlužený dement, který je ochoten zadlužit i své děcka a zajistit tak i jejich závislost na sociálním státu...!!! Tož a všeci mají strach, tak drží tlamy... ANO, opozice i totok media... Su to hňupi, hotové...

0 hlasů

Je potřeba v daném prostředí normálně žít, dodržovat hygienické zásady a posilovat přirozenou imunitu. Nešířit negativní očekávání, ale hledat pozitivní řešení. K tomu vede i odkaz A. Einsteina: "Ideály, které ozařovaly moji cestu a dodávaly mně odvahu a smělost byly dobro, krása a pravda."

0 hlasů

Smějte se.Bude hůř ! 😎

1 hlas

Já bych klidně chodil, a za více než 10 let práce jsem byl akorát jeden týden nemocný. Pracovní místo však nemám. A to bych se kvůli pracovnímu místu i klidně přestěhoval, ale v Česku jsem přece cizinec (Prus), a v německých zemích nemám vyloženě "německé jméno". A tudíž mám poněkud pochyby jestli je mi společensky dovolená existence. Co si tedy mám počít, pane?

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 16/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.