Jaký má význam používat e-commerce optimalizační modely? Která reklama funguje? Vyzkoušeli jsme to v automobilovém segmentu.
Mnoho automobilek používá ve svých kampaních více konverzí - stažení ceníku, zhlédnutí produktového videa, objednání na testovací jízdu či dokončení konfigurátoru. Na tyto konverze se poté marketéři snaží optimalizovat své online kampaně a generovat co nejvíce těchto konverzí. Ale jak rozlišit, která konverze je pro nás přínosnější? K tomu pomůže právě model ROAS (return of ad spend, návratnost investic do reklamy).
Model ROAS se snaží zobrazovat reklamu lidem, kde předpokládá vykonání konverze s co největší hodnotou, typicky nákup do nejdražšího produktu s největší marží obchodníka. Stejnou logiku můžeme uplatnit také na webu automobilek - je pro nás hodnotnější stažení ceníku, nebo objednání testovací jízdy?
Ve třítýdenním experimentu jsme díky ROAS modelu získali za každou 1 utracenou korunu navíc o 7 Kč hodnotnější konverzi. Jinými slovy získali jsme více hot leadů na úkor mikrokonverzí jako jsou stažení ceníku nebo dokončení konfigurátoru.
Tento trend stále pokračuje a hodnota konverzí se i nadále zvyšuje s tím, jak se machine learning přizpůsobuje novým datům. Změna na ROAS model tedy byla trefa do černého a v optimalizaci budeme pokračovat, abychom přinášeli našim klientům stále lepší zákazníky.
Chcete se naučit využívat online marketingové nástroje na maximum? Přidejte se k nám!
Matěj Linek, Team Leader, Médea Interactive