<span>Irácká armáda</span> osvobodila novináře CBS

Relax
14. 4. 2008 18:47
Novinář CBS Richard Butler na záběrech televize Al Iraqiya.
Novinář CBS Richard Butler na záběrech televize Al Iraqiya.

Novinář CBS Richard Butler na záběrech televize Al Iraqiya.Iráčtí vojáci dnes osvobodili britského novináře Richarda Butlera, uneseného před dvěma měsíci v jihoirácké Basře.

Butler v Iráku pracoval pro americkou televizi CBS. Vojáci ho našli s kápí přes hlavu a se svázanýma rukama v jednom z domů čtvrti, která je základnou šíitských milicí. Podle armády je v dobrém zdravotním stavu.

Z domu, který se armáda rozhodla prohledat, na vojáky střílelo několik lidí. Jeden střelec byl při zásahu zraněn, druhý zajat a dvěma dalším se podařilo utéct.

"Děkuji, těším se na rodinu i na přátele ze CBS. Iráčtí vojáci vnikli do domu, přemohli lidi, kteří mne střežili, a prorazili dveře," řekl pobledlý a unavený novinář do kamery. Iráckou vojenskou operaci označil za skvělou.

Britský ministr zahraničí David Miliband vyjádřil irácké armádě vděčnost za profesionální přístup, s jakým Brita osvobodila. Novinář je teď v péči britského konzulátu v Basře.

Foto: AP

Autor: ČTK

Další čtení

Zpráva o osudech ledních medvíďat z brněnské Zoo Komety a Nanuka. Kometa žije v Rusku, Nanuk v Belgii.

Brněnská medvědice Kometa je v Rusku za hvězdu, její potomek žije v Moskvě

Relax
14. 9. 2025
Saloos

Síla přírody pro zdravé, silné a krásné vlasy

Relax
11. 9. 2025

Pro kávu s dokonalou mléčnou pěnou

Relax
10. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ