Na internetu trávíme <span>o pět hodin</span> více než před rokem

Relax
7. 3. 2008 16:49
Surfování na internetu.
Surfování na internetu.

Surfování na internetu.Počet lidí surfujících na internetu se za poslední rok zvýšil o 13 procent. Letos v lednu se k internetu připojovalo 4,636 milionu uživatelů, což je o půl milionu více lidí než před rokem. Vyplývá to z výsledků výzkumu NetMonitor, které zveřejnila agentura Mediaresearch.

Vysoký růst zaznamenal počet zobrazených internetových stránek. V lednu 2007 to bylo 4,2 miliardy, o rok později jejich počet stoupl až o 39 procent, tedy na 5,8 miliardy. Prodloužila se také průměrná doba strávená uživatelem v prostředí internetu o téměř pět hodin na přibližně 27 hodin za měsíc.

Meziroční srovnání ledna 2007 a 2008 neukázalo žádné větší změny v demografii, pozoruhodné je ovšem sbližování podílu mužů a žen. „Oproti lednu 2007, kdy měli muži z řad reálných uživatelů desetiprocentní přesilu, se tento rozdíl snížil v lednu 2008 na šest procent. Mužů tedy bylo 53 procent a žen 47 procent," řekla Irena Wintrová z Mediaresearch.

V lednu 2008 už neplatilo, že největší podíl internetových uživatelů je z Prahy. Posílil totiž podíl uživatelů z měst od 20 tisíc do jednoho milionu obyvatel. Těch je až 26,2 procenta, přičemž z Prahy jenom 23,7 procenta.

Nejnavštěvovanějšími weby byly v lednu Seznam.cz, iDnes.cz a Novinky.cz.

Foto: Profimedia

Autor: - ger -

Další čtení

Václav Berka: Pivo v hospodě má chutnat tak, jak ho sládek uvařil

Relax
3. 7. 2025
1/2025 INTERVIEW

Kateřina Adamcová: Umění spojit estetiku se zdravím a přirozenou krásou

Relax
2. 7. 2025
1/2025 INTERVIEW

Léto plné radosti

Relax
6. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ