První letošní úspěšný virál ukazuje chlapce, který se stal mužem

Relax
8. 1. 2015 14:48
Proč nedám facku holce? Protože jsem chlap.
Proč nedám facku holce? Protože jsem chlap.

Je tu první letošní úspěšná virální reklama. Má ji na svědomí italský nezávislý zpravodajský server Fanpage.it a jedná se o kampaň proti domácímu násilí.

Na sociálních sítích se aktuálně velmi rychle šíří video o několika italských chlapcích ve věku sedm až jedenáct let. Je to malý sociální experiment. Nejdřív se jich vyptají, jak se jmenují, nebo čím by chtěli být. Pak je přivedou do rozpaků, když před ně postaví pohlednou holčičku. Italský dorost si s tím poradí dobře, jeden chlapec se jí přímo zeptá, zda by s ním nechtěla chodit. Pak jsou ale požádáni, aby dívku profackovali. A právě důvody, které je vedou k tomu, že tento povel neuposlechnou, jsou na videu zajímavé. Doslova nutí lidi, aby kampaň sdíleli. 

Profil serveru Fanpage.it na Facebooku patří v Itálii k těm nejsledovanějším ve srovnání s profily jiných zpravodajských médií. Server spolupracuje na jeho správě se společností Ciaopeople Media Group.

Domácí násilí je v Itálii jedním z klíčových společenských témat. Video se ale rychle šíří po celém světě, od soboty 3.1. jej sdílelo na Facebooku 1,5 milionu uživatelů. Už pár dní po zveřejnění tak získalo stejný dosah jako desáté nejvíce sdílené reklamní video loňského roku "Like a Girl" od značky Always. Jeho cílem bylo pro změnu dodat sebevědomí mladým dívkám a ukázat, že když děláte něco "jako holka", není to nic hanlivého. 

Video na Facebooku serveru je bez anglických titulků.

Autor: Jan PateraFoto: archiv

Další čtení

ilustrační obrázek

Tragická smrt lachtana Huga urychlí opravu expozice. Liberecká zoo shání jeho nástupce

Relax
24. 8. 2026

Vyhrajte omlazující sérum proti pigmentovým skvrnám Nivea Luminous630®

Relax
24. 8. 2026
Dnes Vasa představuje nejkrásnější dochovanou loď ze 17. století na světě

Válečná loď Vasa: Nejslavnější námořní fiasko historie se po staletích stalo chloubou Švédska

Relax
24. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ