Smrt teroristy Usámy bin Ládina nedominuje jen zpravodajství, ale stala se také námětem zábavních show v amerických televizích a vtipů na internetu. Ve svých nočních pořadech použili více či méně vtipné narážky na dané téma i David Letterman nebo Conan O'Brien. Podle Lettermana je dobrou zprávou například to, že bin Ládin nepřišel o páteční svatbu v britské královské rodině.
"Vypadá to, že máte dobrou náladu," prohlásil Letterman k publiku v televizi CBS. "Lidi, užíváte si závěrečnou epizodu seriálu o Usámovi bin Ládinovi?" Operaci speciálního komanda Navy SEAL, které útok na Usámovu rezidenci provedlo, pak popsal slovy: "Vyskáčou z vrtulníků a vlámou se do sídla, pak vypálí varovný výstřel do jeho hlavy."
Conan O'Brien, který je zejména ve Finsku extrémně populární kvůli své podobnosti s prezidentkou Tarjou Halonenovou, si vzal na paškál pro změnu údajnou nepružnost a prostoduchost Obamova předchůdce George Bushe, který se prý po oznámení Usámovy smrti vztekal: "Počkat, to jsem mohl použít SEAL?"
Spojení zlikvidovaného šéfa al-Kajdy s nadcházejícími prezidentskými volbami, ve kterých se demokrat Obama bude ucházet o druhý mandát, využil Jimmy Fallon ve svém Late Night na stanici NBC. "Bin Ládin je mrtev! Stejně jako šance republikánů v roce 2012," řekl.
Mrtvý otec?
Asi nejostřejší jazyk před kamerami předvedl Jon Stewart z The Daily Show na Comedy Central. "Předpokládám, že bych měl ukázat trochu rozpolcenosti, když je cílem zabití jiná lidská bytost. Ale teď - eh, ne!" prohlásil. Dodal, že ho zajímají i podrobnosti, například jaký měl bin Ládin výraz, když zjistil, že helikoptéry nad jeho hlavou nesledují dopravu ani změny počasí.
Smrt nejhledanějšího muže světa se okamžitě stala terčem všemožných vtípků a černého humoru také na internetu. Upravené obrázky a fórky zaplnily hlavně sociální sítě jako Twitter nebo Facebook. Asi nejcitovanější je slovní hříčka, ve které se mění poslední slovo věty Osama is dead (Usáma je mrtev) na Osama is dad (Usáma se stal otcem).
Na bin Ládinův účet se dobře baví také uživatelé aplikace Google maps, na které je dobře vidět satelitní fotografie budovy, v níž se terorista ukrýval.