Bush vedl s Trumpem oplzlou debatu o ženách. NBC ho vyhodila

18. 10. 2016 07:00
Moderátor Billy Bush.
Moderátor Billy Bush.

Moderátor americké televize NBC Billy Bush přišel o místo kvůli zveřejnění videa, na němž přizvukoval republikánskému kandidátu Donaldu Trumpovi v obscénních slovech o ženách. Bush se za svou roli na nahrávce, která se výrazně promítla do průběhu posledních dvou týdnů prezidentské kampaně, omluvil. Vedení pořadu Today, který moderoval, však jeho chování označilo za neodpustitelné.

Pětačtyřicetiletý synovec bývalého amerického prezidenta George Bushe mladšího na 11 let starém videu vtipkuje s Trumpem, tehdy úspěšným moderátorem reality show, který popisuje, jak se snažil svádět vdanou ženu a jak se od něho ženy nechají osahávat a líbat, protože je slavný a bohatý.

Bush, který byl tehdy moderátorem pořadu o celebritách, se vzápětí po zveřejnění nahrávky omluvil a nyní dodal, že je "velmi vděčný za rozhovory se svými dcerami a za veškerou podporu od rodiny, přátel a kolegů".

Stanice NBC ve stručném prohlášení uvedla, že již není moderátorem ranního pořadu Today a popřála mu štěstí. Značnou část publika pořadu tvoří ženy a jeho producent Noah Oppenheim v prohlášení k zaměstnancům napsal, že "neexistuje zkrátka žádná omluva pro Billyho slova a chování na té nahrávce".

Trump začal po zveřejnění videa ztrácet v průzkumech veřejného mínění na svou sokyni Hillary Clintonovou a obvinil média z konspirace proti své osobě.

Autor: ČTK , ReutersFoto: ČTK/AP , Peter Kramer

Další čtení

Decroix zvažuje, že by stát mohl přijímat darem i majetek nejasného původu

Domácí
11. 7. 2025

Výrobce Nutelly Ferrero koupí za 3,1 miliardy USD americkou firmu WK Kellogg

Ekonomika
10. 7. 2025

Kybernetický úřad varuje před využíváním produktů čínské společnosti DeepSeek

Domácí
10. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ