Seriály Mad Men a Taková moderní rodinka si odnesly nejvýznamnější letošní mezinárodní ceny Emmy v kategorii nejlepší dramatický a komediální seriál, které v noci na dnešek udělila Mezinárodní akademie televizních umění.
Mad Men z produkce televize ABC, brilantní portrét reklamní agentury v 60. letech, která už přestává zajímat veřejnost i kritiku, dokázal získat prestižní cenu za nejlepší dramatický seriál počtvrté za sebou. Satirický sitcom Taková moderní rodinka popisující každodenní život jedné "moderní" americké rodiny dokázal čelit takovým soupeřům, jako je Glee, Kancl nebo 30 Rock.
Jako nejlepší herečka byla cenou Emmy oceněna Julianna Marguliesová ze seriálu Dobrá manželka, která pokořila v této kategorii Elisabeth Mossovou ze seriálu Mad Men. Kyle Chandler z Friday Night Lights zmařil naděje Jona Hamma ze seriálu Mad Men, který měl nominaci jako nejlepší herec.
Jako nejlepší komediální herečka si cenu odnesla Melissa McCarthyová ze seriálu Mike & Molly z roku 2010, v němž hraje ženu, která si svoji lásku najde ve skupině lidí usilujících o snížení nadváhy. Jim Parson se již druhý rok po sobě stal nejlepším komediálním hercem.
Seriál Mildred Pierceová, který byl jedením z velkých favoritů večera a měl nejvíc nominací, musel ustoupit v kategorii nejlepší miniseriál Dowtown Abbey o životě britské rodiny v letech před první světovou válkou. Kate Winsletová, která v Mildred Pierceové ztvárnila titulní roli, získala cenu jako nejlepší herečka miniseriálu. Nejlepším hercem miniseriálu se stal Barry Pepper ze seriálu The Kennedys.