Dnešní státní pohřeb Václava Havla se stal jednou z hlavních zpravodajských událostí pro přední zahraniční televizní společnosti, tiskové agentury a zpravodajské servery. Stanice jako CNN, Sky News nebo BBC World News smuteční akci věnovaly komentované přímé vstupy.
Odvysílání celého pohřbu nabídla slovenská veřejnoprávní televize STV či Polská televize, živé vstupy do svého programu zařadily mimo jiné slovenské televizní stanice TA3 či Joj.
Ještě dopoledne zahraniční televize informovaly o vrcholících přípravách pohřbu v Praze zhruba ve stejném rozsahu jako u zpráv o atentátech v Sýrii. V pravé poledne, kdy začal obřad ve svatovítské katedrále, ovšem přenášely alespoň část pohřbu v nepřerušovaném přímém přenosu.
Francouzská televizní stanice France24 v poledne dodržela i minutu ticha, která panovala v Česku. BBC nechala běžet asi dvouminutový nekomentovaný a netlumočený přímý přenos při čtení Josefa Abrháma z bible. Poté se začala věnovat událostem v Damašku.
Mezinárodní satelitní televize Sky News dala pohřbu velký prostor už dopoledne a její zpravodaj Havla označil za "Nelsona Mandelu střední Evropy".
Britská BBC World News ještě před pohřbem pořídila sérii rozhovorů s lidmi na Hradčanech a na Karlově mostě. Zpravodaj BBC poznamenal, že atmosféra v Praze "není úplně pochmurná" a že teprve smrt exprezidenta ukázala, "jak obrovskou úctu Češi k Havlovi chovají".
Ve studiu CNN po poledni divákům přiblížil Havlovu osobnost a zásluhy znalec České republiky, novinář Edward Lucas.
Občasné živé vstupy střídané s medailonky Václava Havla dnes vysílaly také německé televize včetně zpravodajské veřejnoprávní ARD nebo zpravodajské n-tv či stanice Euronews. Ta se sice věnovala proudu ostatních světových událostí, ale souběžně ukazuje přímý přenos z Prahy v menším okně.
Televize i tiskové agentury si všímají účasti zahraničních státníků na Havlově pohřbu a vyzdvihují mezi nimi především manžele Clintonovy, francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho a britského ministerského předsedu Davida Camerona.
Státnímu pohřbu Václava Havla se věnují také zpravodajské servery. Událostí číslo jedna je pohřeb i pro server CNN. Mezi nejdůležitější články patří také informace na slovenských nebo polských webech. "Česko i svět se loučí s bývalým prezidentem," napsala na svém portálu polská soukromá zpravodajská televize TVN24, zatímco bulharský server The Sofia Echo o dění v Praze informuje pod titulkem Český Gándhí.