Zpravodaj americké TV bude vylepšovat mediální obraz Vatikánu

23. 6. 2012 21:26
Papež Benedikt XVI., nejvyšší představitel Vatikánu.
Papež Benedikt XVI., nejvyšší představitel Vatikánu.

Vatikán najal zpravodaje americké televize Fox News Grega Burkea jako poradce, který by mu měl pomoci zlepšit komunikační strategii. Uvedly to vysoké zdroje ve Vatikánu.

Burke je evropským zpravodajem Fox News se sídlem v Římě. Je současně členem konzervativní katolické skupiny Opus Dei. Ve Vatikánu bude ve státním sekretariátu "vysokým poradcem pro komunikaci".

Vatikán musel od zvolení papeže Benedikta XVI. v roce 2005 řešit několik komunikačních zádrhelů. Nyní se potýká se skandálem kolem úniku důvěrných dokumentů.

Dvaapadesátiletý Burke pracuje pro Fox News deset let, předtím byl zpravodajem časopisu Time v Římě. Fox News vysílá od roku 1996 a je dominantní zpravodajskou televizí v USA. Tvrdí, že její zpravodajství je "férové a vyvážené", zatímco její kritici zdůrazňují, že je ostře stranická ve prospěch pravice a republikánů.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Systém Buk - ilustrační foto

Rusko znovu odmítá odpovědnost za sestřelení letadla MH17 a smrt 298 lidí

Zahraničí
Aktualizováno: 18. 9. 2025 22:15
Donald Trump

Trump chce odvolat guvernérku centrální banky. To se nestalo víc než než století

Zahraničí
18. 9. 2025

Úřady ve Francii uvedly, že na protesty proti škrtům přišlo půl milionu lidí

Zahraničí
18. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ