HBO koupila <span>film o Obamovi</span>

7. 11. 2008 18:43
Producent snímku Edward Norton
Producent snímku Edward Norton

Producent snímku Edward NortonTelevizní a filmová společnost HBO koupila za sedmicifernou částku americká práva na vysílání dokumentu o zvoleném americkém prezidentovi Baracku Obamovi. Dosud nepojmenovaný film produkoval herec Edward Norton.

Nortonova společnost Class 5 Films oslovila členy Obamova volebního týmu na počátku roku 2006 s návrhem natočit dokument zachycující jeho politickou kariéru.

Režisérky Amy Riceová a Alicia Samsová získaly možnost častých rozhovorů s Obamou a jeho filmování ještě před tím, než zahájil svou prezidentskou kampaň.

V natáčení pokračovaly až do jeho volebního vítězství.

HBO, která o práva usilovala několik měsíců, plánuje, že film odvysílá v příštím roce.

"Historické volební klání senátora Obamy o Bílý dům dalo filmu skvělý rámec při snaze zachytit tep země ve významném okamžiku naší historie," prohlásil Norton, který projekt produkoval společně se Stuartem Blumbergem a Billem Migliorem.

Foto: archiv

Další čtení

Věra Fejtová z Galerie a muzea Vysočiny Havlíčkův Brod (vlevo) a hutníci rozbíjejí tzv. houbu, která vznikla během pokusu o napodobení raně středověkého postupu tavby železné rudy v replice železářské pece postavené z jílu.

V Havlíčkově Brodě zkoušeli muzejníci znovu tavbu železa v peci postavené z jílu

Domácí
1. 5. 2026
ilustrační obrázek

Policie na Vysočině varuje před podvodnými SMS o dopravním přestupku

Domácí
1. 5. 2026
ilustrační obrázek

Slavia na dosah titulu, Baník na hraně propasti – nadstavba slibuje drama na obou pólech tabulky

Sport
1. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ