Majitel Primy rozšiřuje <span>digitální programy</span>

28. 3. 2008 14:25
Prezident MTG Hans Holger Albrecht.
Prezident MTG Hans Holger Albrecht.

Prezident MTG Hans Holger Albrecht.Koncern MTG, který je polovičním vlastníkem televize Prima, získal digitální licence pro dva své programy Viasat Sport 1 a TV 1000. Švédský regulátor elektronických médií jim udělil oprávnění na šest let a na stejnou dobu je prodloužil i stávajícím programům TV3, TV6, TV8 a ZTV.

Dva nové programy budou součástí placené nabídky Boxer. Viasat Sport 1 je kanálem, jenž vysílá přenosy Champions League, Formuli 1 nebo mistrovství světa v ledním hokeji. TV 1000 zas nabízí filmy z hollywoodské i nezávislé produkce. Již nyní je možné sledovat sportovní i filmový kanál ve Švédsku přes satelit, kabelové rozvody nebo přes internetový protokol.

Dnes už není možné šířit ve Švédsku televizní programy analogovým způsobem, ale pouze digitálně. První multiplex vznikl již v roce 1999 a analog byl vypnut loni na podzim. Viasat Sport 1 a TV 1000 budou vysílané v síti, jež má být postavena v průběhu letošního roku.

Logo Viasat Sport 1.Služba Boxer, pro kterou si musí předplatitelé zakoupit speciální dekódovací kartu, měla na konci minulého roku více než 700 tisíc zákazníků. TV3, TV8 a ZTV jsou v základní nabídce a TV6 je šířen nekódovaně. „Dvě nové licence odpovídají našemu zájmu nabízet co nejvíce programů ve všech dostupných platformách co největšímu počtu diváků," řekl prezident MTG Hans-Holger Albrecht.

Strategie koncernu pro digitální vysílání v České republice zatím není jasná. Analogové kmitočty Primy jsou potřebné pro výstavbu digitálních multiplexů, a pokud se jich televize vzdá, dostane jednu licenci navíc. Další licence můžou získat regionální studia, která jsou s Primou majetkově propojena.

Foto: MTG

Autor: - ger -

Další čtení

Válka na Ukrajině - ilustrační foto

Ruské drony zasáhly ukrajinský Kyjev. Zelenskyj míří za Trumpem na Floridu

Zahraničí
27. 12. 2025

Výrobce autosedadel Adient ukončil výrobu na Českolipsku, závody jsou na prodej

Ekonomika
27. 12. 2025

Thajsko a Kambodža podepsali novou dohodu o příměří

Zahraničí
27. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV