Milionář se vrací <span>na stanici ABC</span>

27. 4. 2009 07:00
Televizní stanice ABC se rozhodla vzkřísit populární soutěž.
Televizní stanice ABC se rozhodla vzkřísit populární soutěž.

Televizní stanice ABC se rozhodla vzkřísit populární soutěž.Deset let poté, co se stala televizním fenoménem - a několik měsíců po oscarovém triumfu filmu Milionář z chatrče - se napínavá soutěž, ve které se hraje o milionové zisky, vrací do vysílání americké televize ABC.

Společně se soutěžním formátem se na obrazovku vrací i původní moderátor Regis Philbin, televizní profesionál ověnčený titulem Guinessovy knihy coby „TV speaker, který strávil nejvíce času před kamerou" a který je americkými médii přezdíván „největší dříč televizního průmyslu". Pořad stanice ABC oživí letos v létě. 

Regis Philbin, přezdívaný Soutěž Milionář, v Česku známá pod názvem Chcete být milionářem?, si odbyla premiéru na ABC v srpnu 1999. Okamžitě se stala hitem a v průběhu následujících tří let kralovala prime timu. Devětadvacet milionů diváků vyneslo stanici ABC na první příčky žebříčků sledovanosti.

Pokles přišel v roce 2001, počet diváků snížil na deset milionů a o rok později ABC pořad vyškrtla ze svého programového schéma. Show ale úspěšně pokračovala v mnoha zahraničních mutacích včetně té české.

Popularitu jí vrátil i snímek Dannyho Boylea Milionář z chatrče, který letos triumfoval na Oscarech. S osmi soškami se stal nejúspěšnějším filmem roku. Filmu předcházela stejnojmenná kniha indického spisovatele a diplomata Vikase Swarupa, která se inspirovala indickou verzí soutěže.

Foto: wikipedia.org

Autor: - fra -

Další čtení

Za Stačilo! bude kandidovat obžalovaná učitelka Bednářová. Popírá válečné zločiny

Domácí
18. 4. 2025

Lynchova výstava v pražském centru DOX začne v červnu, původně to měl být duben

Kultura
18. 4. 2025

Kyberzločinci útočili na pražskou Správu služeb, ta se potýká s následky

Domácí
18. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ