Nova <span>pustila na obrazovku "mrtvoly."</span> Zaplatí sto tisíc

16. 7. 2010 07:55
Nova dostala pokutu za pořad Kriminálka New York.
Nova dostala pokutu za pořad Kriminálka New York.
Nova dostala pokutu za pořad Kriminálka New York.Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila společnosti CET 21, která je provozovatelem televize Nova, pokutu ve výši 100 tisíc korun za odvysílání záběrů nevhodných pro děti. Celkem udělila rada tento týden pokuty ve výši 155 tisíc korun. Informovala o tom předsedkyně rady Kateřina Kalistová.
    
Nova dostala pokutu za to, že 25. února letošního roku odvysílala v pořadu Kriminálka New York II "výjevy násilí a realistické až naturalistické záběry zkoumání mrtvých těl a jejich částí", které podle rady mohly ohrozit psychický a mravní vývoj dětí a mladistvých.

ČTĚTE TAKÉ: Prima ukázala hořícího mladíka. Má zaplatit tři miliony

    
Dalších 30 tisíc korun musí zaplatit televize Z1 za neoddělenou reklamu na produkty společnosti Mironet, zbývajících 25 tisíc uložila rada formou pořádkové pokuty zadavateli reklamy Altermed Corporation.

Foto: Nova
Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Chladné počasí se srážkami v Česku vydrží do středy, pak se vyjasní a oteplí

Domácí
30. 3. 2026
ilustrační obrázek

NKÚ bije na poplach: Česko žije na dluh a řítí se do pasti rostoucích úroků

Domácí
30. 3. 2026
ilustrační obrázek

Výročí, které změnilo svět: čtvrt století od legalizace prvních stejnopohlavních sňatků

Zahraničí
30. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ