Televize se oklepávají z krize, ale šetřit se bude dál

02.01.2010 09:00 Původní zpráva

Finanční krize a třicetiprocentní úbytek inzerentů drasticky zamávaly s mediálním trhem. Rok 2010 proto bude ještě opatrnější než ten loňský, kdy si komerční televize "odškrtly" velké projekty v podobě svých nových stanic.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • sax (46 hlasů) 02.01.2010 11:17

  Díval jsem se na pořad, v kterém vzpomínali moderátoři kteří prošli...

 • Vechtr z Protivína (36 hlasů) 02.01.2010 10:39

  Vechtr z Protivína: Mají-li krizi, tak proč plýtvají penězi...

 • zprávy pro blbouše (35 hlasů) 02.01.2010 09:33

  Pokud se televize nějak zásadněji obsahově a technicky nezmění,...

 • RFID (30 hlasů) 02.01.2010 10:01

  O Bilderberg Gropu, nebo investigativní novinářce Jane Burgermeister...

 • Bert (28 hlasů) 02.01.2010 11:28

  Je zcela absurdní, že občané musí povinně každý měsíc vydržovat svými...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Je zcela absurdní, že občané musí povinně každý měsíc vydržovat svými poplatky "veřejnoprávní" televizi, která vysílá na čtyřech programech nepotřebné zbytečnosti. Protože tento prostor nezvládá, žije v neúměrné míře z archivů předlistopadové ČST - viz dopolední vysílání ČT1. ČT24 denně děkuje tomu, že tady před dvaceti a více lety byl jiný režim, a stále do omrzení opakuje sestřihy publicistiky desítky let staré. Propaganda to je primitivní a únavná, i když je televizí označována jako vyrovnávání se s minulostí. V současné publicistice je Česká televize neaktuální, nezajímavá, připomíná trochu bojácnou služku moci. Proč ostatně nesloužit, když by mohlo někoho napadnout prosadit zrušení poplatků, a ČT by se musela snažit o kvalitu a sledovanost.. Z úrovně jejích pořadů je zřejmé, že diváci nejsou to, co televizi příliš trápí.

28 hlasů

Díval jsem se na pořad, v kterém vzpomínali moderátoři kteří prošli ranním Studiem6. Při archivním záběru ve kterém se objevila Barbora Kroužková, řekla moderátorka Písařovicová: "Že si se nejvíc bála, že budeš mít na dnešní dobu trapný účes". A obě se smíchem kývaly. Sebeprosazení těhle slepiček, kterým nezáleží na tom co plácají a nerozumí ani tomu, o čem mluví jejich hosté, je naprostá televizní žumpa. Hlavně mít obarvenou palici na tón v tónu a hlavně, aby mi to slušelo. A to se mě snaží Fridrich přesvědčit o tom, že má ve svém týmu lidi na svých místech. Jako třeba tuhle slečnu, http://foto.osobnosti.cz/helena-sulcova-403729 která ve vysílání hýří "inteligencí" http://foto.osobnosti.cz/helena-sulcova-403733

46 hlasů

Spočítejte si, co by se ušetřilo v ČT za minulých 10 let. Plné Václavské náměstí obhajovalo svobodu slova? Ne. Zaručovalo všem zaměstnancům a jejich kamarádům, aby si ještě těchto 10 let pěchovali kapsy. Bylo to asi velice těžké pustit někoho mezi sebe - tenkrát s myšlenkou snížit počet zaměstnanců. Ještě, že na to přišel o 10 let dále někdejší redaktor a nyní pan ředitel. Jak to asi provede?

24 hlasů

Vechtr z Protivína: Mají-li krizi, tak proč plýtvají penězi koncesionářů na natáčení takových ubohostí, co byl letošní Silvestr. Plně by postačilo, aby dali Silvestra např. z roku 1977 jak to udělali po půlnoci (očekávalo se, že lidé už budou společensky unaveni a únava jim nedovolí se koukat na to, jak se uměla dělat zábava v době "komunistického teroru") a divák si myslím by byl spokojenější. A toho Havla si také mohli odpustit na novoroční přípitek. Kolik asi dostal zaplaceno? Za naše peníze slyšíme ve veřejnoprávní televizi jen lži o socialismu a vychvalování mnohdy vrahounů a hrdlořezů, kteří si dnes hrdě říkají političtí vězni. Všiml si někdo jejich tělesné kondice? Kdo z normálních lidí v 80 - 90 létech po celoživotní dřině je takto fit jak mnozí tzv. političtí vězni. Česká televize by měla být více objektivní i v kultuře. Máme dobré dechovky o které se agentury i fanoušci perou např. v Německu. Proč nedostanou více prostoru v naší veřejnoprávní televizi? Co takhle znovu obnovit velmi oblíbené přenosy z Vlachovky ap. Vždyť na pokleslou kulturu je tady přehršel soukromých televizí. Co to vůbec je za veřejnoprávní televizi, když je nakloněna vládní rétorice a např. komunistům, 3. nejsilnější parlamentní straně nedá žádný prostor k prezentaci. Kdybychom občas nezaslechli nějaké házení špíny na komunisty, nevěděli bychom ani, že tady je strana, zastupující nezanedbatelné množství občanů. Toto není veřejnoprávní televize.

36 hlasů

Ačkoli jsem ráda, že socialismus skončil, s tím pliváním na dobu před 1989 naprosto souhlasím. Pořady v tomto stylu rychle vypínám, protože jsou plné primitivismu a lží. Snad nejtrapnější a nejvíce překrucující dějiny je rozhlasový pořad Příběhy dvacátého století. Z kdejakého lumpa, lempla, odmítače vojenské služby či panbíčkáře se tam dělá bojovník za svobodu. A minulý režim se líčí jako nejtemnější doba, která kdy lidstvo postihla. Chtěl bych jen autory upozornit třeba na takovou perličku, že za pět let zemře v ČR mrazem více chudáků a bezdomovců, než jich stačil za 4O let popravit z "politických důvodů" socialistický režim.

25 hlasů

no, i mezi normálními lidmi se najdou "fit starci". Takový Milouš Jakeš nebo Štrougal pořád plivou špínu. Jeden na druhého a oba společně na všechny ostatní.

21 hlasů

I na internetu se dozvídáte informace, které tam někdo, třeba účelově dá, či nedá. Pravda je subjektivní

19 hlasů

Však vám to říkal mistr Topolánek že se nemáte dívat na televizi a číst noviny.Tak si jeho rady vemte pěkne k srdci a nezapomente volit ODS at se máte dobře.

28 hlasů

O Bilderberg Gropu, nebo investigativní novinářce Jane Burgermeister a spoustě dalších informací nám objektivní ryze česká nepodplacená média nepoví z jakého důvodu ?http://www.freedom.wbs.cz/Bilderberg_Group.html

30 hlasů

Televize by měli mít naše platy v soukromém sektoru, to by jinak zpívaly..jenže to by je zase vyrazili, kdyby lidem říkali pravdy...že ? http://video.google.com/videoplay?docid=-2607083697435048689# http://tajomstva.org/new-world-order/selma-666-univerzalni-system-kontroly-lidi-2/ http://louze.blog.cz/0809/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet

20 hlasů

Pokud se televize nějak zásadněji obsahově a technicky nezmění, myslím tím hlavně zpravodajství, bude jim stále klesat sledovanost. Mládež v okolí mé rodiny, která je na střední nebo vysoké škole, se už často nedívá ani na zprávy ČT, téměř všechny infomace získávají rychleji a v kvalitnější a obsažnější podobně z internetu. Podobně se chovám i já jako starší ročník. Kdo s vyším vzděláním by taky pořád koukal na stáleđtejné ksichtíky na obrazovce, které se vám snaží v kratičkém časovém úseku něco "závažného" sdělit, přičemž jim jde jhlavně o prezentaci sebe sama, na pořád ty samé hosty a respondenty, kteří mudrují o všem možném, přičemž většině věcí nerozumějí. Televizní zprávy jdou v dnešním pojetí pomalu do kytek a informace z nich čerpají jen lidé nižšího intelektu a vědomostí.

35 hlasů

Pokud se občas podíváte na internetu, kolik vzniká například jen Evropě nových, především satelitních, televizi, tak to nějak nekoresponduje s vaším přesvědčením o tom, že jsou to zpávy pro blbouše, že jdou do kytek a že z nich čerpají jen lidé nižšího intelektu a vědomostí. Ostatně, podle toho, co píšete, je váš intelekt jistě vysoce nadprůměrný a vědomosti nadprůměrně obsáhlé, že ? Prostě lepší rasa !

25 hlasů

Prudiči. Vždyť ty televize, které stále vznikají a zanikají, jsou stále na jedno brdo. Všichni melou ty samé plytkosti, téměř všichni moderátoři chtějí být tzv. slavní a ve svých křečích rádoby vtipní. Televizními diváky jsou dnes hlavně ti, kteří se nechali televizemi oblbnou a nechtějí moc přemýšlet. Je to pohodlné, když nemusím přemýšlet hlouběji než ploché postavy v televizních seriálech s plytkými scénář a konzumují povrchní, narychlo slepené zprávy. Autor pod značkou "zprávy pro blbouše" má pravdu, Kdo si chce zachovat čistou havu a rozvíjet svou inteligenci, televizi už raději ani nezapíná.

27 hlasů

Navíc je internet zatím jediné-zatím-...médium, kde se dá najít i pravda....toto video vám naše "TV" neukáží... http://www.youtube.com/watch?v=PelTWCUmTsU

25 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 2/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.