Časopis ABC <span>mění vedení.</span> Šéfovat mu bude nově Šafr

27. 5. 2009 13:16
Pavel Šafr
Pavel Šafr

Pavel ŠafrTradiční časopis pro mladé ABC mění vedení redakce. Dosavadní šéfredaktorku Miroslava Volfovou střídá v čele populárního čtrnáctideníku stávající šéf Reflexu Pavel Šafr. 

"Abíčko je třeba posunout dál, změna vedení je tedy logická," okomentovala výměnu v redakci generální ředitelka vydavatelství Ringier Libuše Šmuclerová.

Redakci populárního čtrnáctideníku pro mladé ABC se jde Šafr oficiálně představit dnes odpoledne. Kromě toho zůstane i nadále v nynější pozici šéfredaktora týdeníku Reflex. Pod jeho vedením časopisu výrazně stoupl prodaný náklad.

Šafr má za sebou působení v Českém deníku, vedl deníky Telegraf, Lidové noviny, či Mladou frontu Dnes. Od roku 2007 do května 2008 byl ve funkci zástupce generálního ředitele a ředitele redakcí ve vydavatelství Economia. Od července 2008 pak Šafr posílil řady vydavatelství Ringier.

Dosavadní šéfredaktorka ABC Miroslava Volfová opouští k 31. červenci redakci časopisu i vydavatelství, uvedlo vedení společnosti.

Foto: archiv TÝDNE

Autor: - vrk -

Další čtení

Výpadky elektřiny kvůli sněhové bouři v USA postihly 670.000 odběratelů

Zahraničí
25. 1. 2026
ilustrační foto

V Londýně zadrželi 86 propalestinských aktivistů. Vnikli do věznice

Zahraničí
25. 1. 2026
ilustrační foto

Jak zastřelili muže v Minneapolis? Videa se liší od popisu Bílého domu

Zahraničí
25. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ