Estonské deníky dnes vyšly s <span>prázdnými stranami</span>

18. 3. 2010 12:09
bez popisku 239585
bez popisku 239585
Mezi protestujícími deníky byl i estonský Ohtuleht.Prázdnými stranami dnes protestovaly hlavní tallinnské deníky proti navrhovanému zákonu, který je podle nich v rozporu s ústavou garantovanou svobodou slova. Zákon zbavuje novináře práva chránit anonymitu zdrojů. Obsahuje výčet případů, kdy je novinář povinen pod hrozbou pokuty nebo i vězení oznámit na vyžádání pramen své informace.
    
Zákon má podle agentury BNS příští týden v prvním čtení projednat estonský parlament. Podle kritiků návrh otevírá cestu k postihu médií za investigativní žurnalistiku. Proti novele, kterou v parlamentu předkládá ministr spravedlnosti Rein Lang, se postavily místní novinářské organizace a nevládní občanské skupiny. 

ČTĚTE TAKÉ: Redaktorům Politikenu vadí omluva za karikaturu Mohameda
    
V důsledku novinářských protestů má být z iniciativy poslanců vytvořena zvláštní pracovní skupina, která stanoviska ministerstva spravedlnosti i profesních žurnalistických organizací projedná.

Foto: archiv
Autor: ČTK

Další čtení

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se stal mistrem Evropy na kilometru. Olympijský šampion na šampionátu v portugalském Montemoru-o-Velho ve finiši porazil Rusa Zachara Petrova a má 14. evropský titul.

Kanoista Fuksa je mistrem Evropy na kilometru, Dostál má stříbro na pětistovce

Sport
13. 6. 2026
Nehoda dvou kamionů s následným požárem, při níž zemřeli oba řidiči.

Při nehodě a požáru dvou kamionů na D2 u Brna zemřeli oba řidiči,oba směry stojí

Domácí
13. 6. 2026
Open-air výstava Jaroslava Róny Ticho a mýty.

V Litomyšli stojí pod širým nebem po městě 11 soch Jaroslava Róny

Domácí
13. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ