Pavel Šafr bude šéfredaktorem Blesku i časopisu Reflex

20. 4. 2011 12:09
Pavel Šafr.
Pavel Šafr.

Současný šéfredaktor týdeníku Reflex Pavel Šafr se od 1. května stane ředitelem skupiny Blesk, tedy i šéfredaktorem nejčtenějšího českého deníku. Nahradí Vladimíra Mužíka, který vedl Blesk od roku 2006.

Na pozici šéfredaktora Reflexu však prý v současné době k žádným změnám nedojde. "I nadále jej povede Pavel Šafr," řekla na dotaz on-line deníku TÝDEN.CZ mluvčí vydavatelství Ringier Axel Springer CZ Kateřina Kuchařová.

Vladimír Mužík.Vydavatelství dnes oficiálně potvrdilo informaci, kterou přinesl on-line deník TÝDEN.CZ minulou středu. "Neusiluji o místo šéfredaktora. Miluji Reflex," odepsal tehdy Šafr v textové zprávě na dotaz, zda může potvrdit informaci, že se má stát šéfredaktorem Blesku. Mužík podle oficiálního vyjádření opustil post na vlastní žádost.

V čele Blesku byl Mužík od roku 2006, předtím působil jako šéfredaktor slovenského bulvárního deníku Nový čas, který spadá do stejného vydavatelství.

Napříč deníky a časopisy

Šafr vedl počátkem 90. let Český deník, později přestoupil na post šéfredaktora Telegrafu. V letech 1997 až 2000 řídil Lidové noviny, následně až do roku 2006 MF Dnes. V letech 2007 až 2008 byl zástupcem generálního ředitele vydavatelství Economia.

Funkci šéfredaktora Reflexu získal v červnu 2008. Vedením dvou médií najednou si už v minulosti vyzkoušel. Od poloviny roku 2009 do loňského února byl zároveň i šéfredaktorem Reflexu a časopisu ABC.

Prodeje klesají

Blesk se podobně jako ostatní tištěná média v posledních letech potýká s klesajícím zájmem čtenářů. V druhém pololetí loňského roku činil jeho průměrný prodaný náklad podle výzkumu Media Projekt necelých 382 tisíc kusů, během letošního února poklesl na necelých 353 tisíc. Před pěti lety přitom dosahoval prodej Blesku půlmilionových hodnot.

Ringier Axel Springer CZ je součástí švýcarsko-německého koncernu Ringier Axel Springer Media AG, který působí také na Slovensku, v Polsku a Srbsku. V Česku kromě Blesku a Reflexu vydává například deník Sport, další bulvární deník Aha! či časopisy ABC a Svět motorů.

Autor: -pev-Foto: Ringier Axel Springer CZ

Další čtení

Ukrajinská armáda osvobodila sedm obcí, oznámil Zelenskyj

Zahraničí
Aktualizováno: 19. 9. 2025 00:11

Komora inženýrů: Rozhodnutí o rekonstrukci výtoňského mostu je nesprávné

Ekonomika
18. 9. 2025

Americké firmy v Británii investují rekordních 150 miliard liber, oznámila vláda

Ekonomika
18. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ