Vydavateli Bildu klesl <span>provozní zisk</span>

29. 5. 2008 10:58
Bild lže. Pouliční tvořivost.
Bild lže. Pouliční tvořivost.

Bild lže. Pouliční tvořivost.Provozní zisk německého vydavatelství Axel Springer se v prvním čtvrtletí snížil o 26 procent na 78,7 milionu eur. Oznámila to dnes firma, která je vydavatelem nejprodávanějšího evropského deníku Bild. Dodala, že za poklesem zisku stály mimo jiné náklady na přesun aktivit týkajících se tohoto deníku do Berlína.

Čistý zisk nicméně vyskočil na 450 milionů dolarů ze 44 milionů před rokem díky jednorázovému příjmu z prodeje podílu v televizní společnosti ProSiebenSat.1. Tržby stouply o 8,5 procenta na 641,7 milionu eur.

"Naše domácí tiskové operace vytváří vysoké zisky v obtížném tržním prostředí," řekl generální ředitel podniku Mathias Döpfner. Společnost potvrdila, že v celém letošním roce počítá s nárůstem hrubého zisku z loňských 422 milionů eur.

Axel Springer je největším vydavatelem periodik v Evropě a podniká také v České republice. Vedle Bildu má v nabídce televizní magazíny, ženské časopisy a řadu dalších titulů. Podnik hraje významnou roli i na českém trhu magazínů, kde vydává časopisy jako Playboy, Svět motorů, Popcorn nebo Svět počítačů. Provozuje také internetové portály.

Foto: Profimedia

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Na Čechy se řítí větrná smršť. Bude silný vítr, hrozí škody i na budovách

Domácí
25. 10. 2025
ilustrační foto

Pozor, v noci se mění čas na zimní. Je to ten „normální“, ale chceme ho?

Domácí
25. 10. 2025
ilustrační foto

USA vyrábějí v Karibiku novou věčnou válku, prohlásil Maduro

Zahraničí
25. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ