TV Nova ukázala účty. Změna obchodní politiky nebude

Relax
29. 4. 2013 14:37
Adrian Sarbu na snímku s Darou Rolins
Adrian Sarbu na snímku s Darou Rolins

Experiment se zdražením reklamy stál Novu přinejmenším 22 milionů amerických dolarů. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes pustila bermudská skupina CME.

Výnosy TV Novy za první čtvrtletí klesly z 59 milionů v loňském roce na 37 milionů USD. Celkově skupina CME (působí ještě na Slovensku, Slovinsku, Bulharsku, Chorvatsku a Rumunsku) klesla v příjmech o 18 % na 137 ze 167 milionů USD. I díky tomu se zvýšila i celková ztráta po zdanění na 109 milionů dolarů (2,1 miliardy Kč). Za pozornost stojí ve zprávě pro investory především dvě citace prezidenta CME Adriana Sarbu. Zaprvé, že vidí chybu především na straně zadavatelů reklamy, kteří nebyli ochotní přijmou opatření, která CME nastavila. A za druhé, že CME bude i nadále pokračovat v nastavené obchodní politice. Právě ta, podle prvních odhadů MSM stojí za tím, že z českého reklamního trhu v prvním pololetí zmizí zhruba 1 mld. Kč.

Autor: Daniel KöpplFoto: Profimedia

Další čtení

Hodonín - Stádo zeber Chapmanových v hodonínské zoo se rozrostlo na pět kusů, na začátku července přišlo na svět hříbě. Osmnáctiletá kobyla si jej stále hlídá.

Stádo zeber Chapmanových v hodonínské zoo se rozrostlo na pět

Relax
13. 7. 2025
Slavnostní představení nového druhu klatovských karafiátů, 13. července 2025, Klatovy. Zahrada klatovského klubu pěstitelů karafiátů, kde lze zakoupit různé odrůdy.

Pěstitelé ukázali nový, 60. druh klatovských karafiátů, pěstují je už 212 let

Relax
13. 7. 2025
ilustrační foto

Jihlavská zoo má opět žirafu a ještě čeká další dvě, výběh byl prázdný týden

Relax
10. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ