Tom Hardy se v rozhovoru k seriálu HBO Taboo pro server The Daily Beast odmítl vyslovit k tomu, zda by si chtěl zahrát agenta 007, čímž zájem o tuto roli nepřímo potvrdil. Určitě by se pro ni hodil; na obzoru jsou ale i radikálnější kandidáti.
"Mezi námi herci se věří, že pokud se k tomu člověk vyjádří, automaticky se pro soutěž diskvalifikuje," vykroutil se Tom Hardy z přímé otázky, jestli by si dovedl sám sebe představit jako Jamese Bonda. "Stačí, abych si na tohle téma pustil pusu na špacír, a jsem mimo hru," dodal, čímž svůj zájem o roli nepřímo potvrdil. Zároveň se nadchl pro novinářovu myšlenku, že by sérii o agentu 007 mohl převzít režisér Christopher Nolan, který minulou dekádu zachránil z klinické smrti ságu o superhrdinovi Batmanovi. V závěrečném díle Nolanovy batmanovské trilogie Temný rytíř povstal si Hardy ostatně zahrál arcipadoucha Banea.
Hardy je pro Bonda zajímavou volbou. Londýnský rodák ve svých rolích často spojuje britskou tradici s nespoutaným divošstvím, což je obzvlášť patrné ve filmech odkazujících na koloniální minulost Spojeného království - například v posledním Šíleném Maxovi, odehrávajícím se v postapokalyptické Austrálii, nebo aktuálně v minisérii HBO Taboo, v níž se Hardyho potetovaný dobrodruh James Delaney vrací z afrického "srdce temnoty" do Anglie roku 1814.
Bondovky ožily čerstvou krví v roce 2006, kdy do ikonické hlavní role nastoupil Daniel Craig. S ním série zvážněla a zdrsněla, aby udržela krok s akčními filmy, jež kdysi inspirovala. Pro puristy, kteří v roli agenta Jejího Veličenstva preferovali elegány, co se nikdy nezapotí, nerozcuchají nebo nedejbože nezamilují, šlo o neodpustitelnou zradu kořenů. Už tehdy ale zároveň zaznívaly hlasy, že měl před Craigem dostat přednost jiný, ještě "extrémnější" kandidát - "opičácky" zarostlý Clive Owen.
I Hardy má v neveřejném klání o roli 007 rivaly. Mluví se například o Idrisu Elbovi (Prometheus, Thor, Gangsteři). Šlo by o prvního černého Bonda v historii. Přijali by to fanoušci, kteří sérii preferovali v její předcraigovské poloze, již vnímali jako oslavu britské blazeovanosti, ale která dnes působí jako nechtěná parodie dávno zaniklého bílého koloniálního maskulinního světa? Byla by to pro ně svatokrádež? Své si museli vytrpět už v roce 1995, kdy Bondův nadřízený M "změnil pohlaví", neboť ho začala hrát Judi Dench.
Není žádnou novinkou, že bondovky stejně jako akční filmy obecně fungují jako svého druhu zrcadlo současného světa. Padouši se podle dané geopolitické situace rekrutují z řad sovětských špionů, šílených diktátorů, islámských teroristů nebo šéfů chamtivých korporací - a mění se samozřejmě i persona Bonda samotného. Jiným takovým zrcadlem je post amerického prezidenta, který momentálně jen těsně neobsadila žena, představa ještě před několika desítkami let nemyslitelná. Jestli se Elba stane bondovským "Obamou", může se stát, že dalším krokem bude právě "Bond v sukních". A proč ne?