Zápisník z Malé Strany
Se sluníčkovou duší ke světlým zítřkům

13.01.2014 11:47 Zápisník

Bankrotující a zadlužené Řecko bude šéfovat první půlrok 2014 Evropskou unii. Kateřina Zemanová už je dospělá, na Nový rok jí bylo dvacet. Martin Komárek se ze suverénního novináře změnil v ublíženého poslance. Konzervativní ODS odkazuje na socialistu Tomáše G. Masaryka. Nezdolný optimista Zdeněk Škromach poté, kdy v roce 2013 prohrál, co mohl, "věří, že se sluníčkovou duší bude ten čtrnáctkový rok úspěšný a šťastný pro nás pro všechny".

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Jiří Fejgl (6 hlasů) 13.01.2014 13:03

    I u nás mohlo být neporovnatelně lépe a množství lidí nemuselo přijít...

  • Vlad Naiva (3 hlasy) 14.01.2014 17:25

    Je mi líto agresivních jedinců, kteří ihned osobně napadnou autora...

  • Libor Weizenbauer (2 hlasy) 14.01.2014 08:54

    Je mi líto ale jsi blb a blbem zůstaneš,za svoji bídu můžeš poděkovat...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

NAJDE VLÁDA ODVAHU ZNOVU POŽÁDAT NĚMCE???
Německo ani po 70 letech nesplatilo Česku obrovský dluh. Jde o stovky miliard korun. Naše nároky podporuje i významný ústavní právník

Autor: odjinud | Publikováno: 6.1.2014 | Rubrika: Politika

Nedávno jsme se dozvěděli, že dluh ve výši asi 72 miliard korun, který pocházel ještě ze sovětské éry, Rusové splatili na základě čs.-ruské mezivládní dohody uzavřené v r. 1994. Ano, bylo povinností Ruské federace, která je nástupnickým státem Sovětského svazu, dluh uhradit. Rusové sovětské sluhy splácejí a splatili ještě dalším státům. Takže to haněné Rusko, jež údajně nedodržuje mezinárodní právní normy, dostálo sv&eacu te; povinnos ti.

Naproti tomu Němci, kteří nám téměř po 70 letech po válce dosud nezaplatili reparační povinnosti ve výši asi 360 miliard předválečných korun, se k tomu stále nemají. Je to velmi zvláštní. Vztahy česko-německé jsou údajně tak dobré, jako nikdy před tím nebyly. Naši pěvci mnichovští hlásají do světa, že Německo je soused jejich snů, zkrátka k pohledání. Nadto Německo, jak nám tvrdí, je státem vzorové demokracie a dodržování mezinárodního práva. Takže kde je ten zakopaný pes, který Němcům brání ve splácení dluhů? Proč tedy neplat í?

Vždyť Spolková republika Německo je nástupnickým státem hitlerovské třetí říše, takže by měla platit za škody, které ve světě agresivní válkou, barbarsky vedenou, Němci způsobili. Nadto Pařížská reparační smlouva nám podíl na německých reparací určila a zajistila. Není tedy pochyb, že Němci jsou povinni plnit své reparační povinnosti. Jejich demokratická reprezentace je o této povinnosti, která se vztahuje i na další státy, jež byly obětí nacistické agrese, dobře informovaná. Jen se jí nechce platit. Němci jsou přeborníci v neplacení reparací. Vyzuli se z nich i po prvn&i acute; světov é válce.

To je jeden důvod. Druhý spočívá na naší, české straně. Naše příslušné ústavní orgány, jak se domnívám, nejsou dostatečně statečné, aby třeba opakovaně Němce vyzývaly k plnění reparačních povinností. Naposledy, pokud jsem dobře informovaný, naši diplomaté tak učinili v roce 1990, ale odpovědí jim bylo chladné a přezíravé německé mlčení.

Místo toho, aby vláda SRN, v níž H.-D. Genscher byl ministrem zahraničních věcí, přistoupila k jednání o reparacích, jak dříve německé vlády, jakmile Německo bude sjednocené, již od doby W. Brandta slibovaly, samozřejmě včetně také samého Genschera, německé ministerstvo zahraničních věcí naopak najednou vzneslo nároky vůči Československu. Němci požádali, abychom jim „předali bezplatně do vlastnictví“ palác na Malé Straně, v němž sídlilo velvyslanectví SRN. Dále pak diplomatickou notou žádali, abychom jim vrátili budovy, ve kterých před válkou sídlilo říšské velvyslanectv&iac ute; v Praze, které byly po válce v souladu s Pařížskou reparační dohodou zkonfiskovány. (Jak to bylo s českými nároky vůči Německu, Richard Král, Právo, 18.3.2005). Myslíte si, že takto jednají přátelští sousedé, nebo spíše velmocensky opět naladění představitelé státu, který k nám se choval nepřátelsky již celá staletí? A navíc těmito požadavky dali najevo, že jim nějaká Reparační dohoda může být ukradená.

Ať je to již tak či jinak, povinnost Německa zaplatit nám reparace trvá. Tak se jednoznačně vyjádřil i prof. JUDr. Václav Pavlíček, CSc.

V civilizovaném světě dlužníci, státy státům, plní své finanční povinnosti. To je jeden ze základních principů fungování světové společenství, jeho ekonomiky i mezinárodního práva.

Takže ti zlí Rusové své finanční závazky plní. Ti hodní Němci, nejlepší sousedé, které jsme kdy měli, o tom nechtějí ani slyšet. To je pravda, která nutí k zamyšlení. Tož, zamysleme se a jednejme jako věřitelé vůči našim dlužníkům! Reparace by nám uhradily celý státní dluh, který republika v současnosti má, i na Slovensko by se dostalo, a ještě by nějaké miliardy zbyly. Reparace jsou totiž počítány v předválečných československých korunách. Její kurz vůči k současné koruně je hodně přes 10 Kč a to ještě nepočítáme ani úrok y z prodlen&i acute;. Cizí nežádáme, ale to, co nám bylo ukradeno, zničeno, a na co bezesporu nárok máme, zaplatit chceme! Na naší straně je právo!

Vyšlo na webu České národní listy

0 hlasů

To jsou zajímavé názory, naštěstí je nikdo moc nezdůrazňuje. Jinak by si třeba Němci mohli usmyslet dokázat (a dokázali by to velmi snadno), že Češi jako celek byli celou válku na německé straně, udávali "benešovce, židy a plutokraty", kolaborovali až se z nich kouřilo, vyráběli zbraně, dodávali veškerý materiál wehrmachtu, sloužili v protektorátní policii i bojovali na německé straně. Těch pár tisíc odpůrců protektorátu, co bojovalo na straně spojenců, bylo zanedbatelnou menšinou. Abychom nakonec neplatili reparace spojencům my.

0 hlasů

sportovní sázky,kvalitní info

www.cavese9.webnode.cz

0 hlasů

I u nás mohlo být neporovnatelně lépe a množství lidí nemuselo přijít o zaměstnání, nebýt gigantického tunelu století - církevních restitucí. Za toto masové okradení celého státu a jednoho každého z nás můžeme poděkovat veřejným nepřátelům a národním škůdcům číslo jedna, a sice Miroslavovi Kradouskovi a tomu zprasatělému papalášovi Dukovi.

6 hlasů

Je mi líto ale jsi blb a blbem zůstaneš,za svoji bídu můžeš poděkovat Sobotkovi a Filipovi kteří takovým hlupáčkům jako ty nalhali že peníze stačí vytisknout a každému nasypat kolik je třeba.Mimochodem v církevních restitucích stát jen vrací co bylo ukradeno.

2 hlasy

Je mi líto agresivních jedinců, kteří ihned osobně napadnou autora jiného názoru, aby pak fanaticky lhali a vydávali to za 'názor'.

3 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 11/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.