Mapa Ruska přes půl zdi

11.02.2010 15:06 Zápisník

Sousloví "bezpečnostní riziko" se Zdeněk Zbytek, významný člen Zemanovy strany, směje. Mám kámoše v Moskvě, studoval jsem válečnou akademii, podnikám na Východě v energetice, no a co?

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • härdth (84 hlasů) 12.02.2010 20:12

  Paní ( slečno ?) redaktorko , pletete se a taky pletete vaše "...

 • Lovacoop (83 hlasů) 11.02.2010 17:03

  Rusku nepomůže Medělejevova soustava, nepomohla ani SSSR.

 • Jára (75 hlasů) 13.02.2010 15:23

  Byl to stejný podvod, jak volba dědka z Hradu, jak prohlásil Tupol?...

 • POLREICH (74 hlasů) 12.02.2010 08:13

  Na Týden výjimečně dobrý článek. Paní redaktorka myslím dost riskuje,...

 • Lovacoop (72 hlasů) 13.02.2010 20:17

  Z takých mladých tupoňů nám rostou přechytřelí...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Ale to je moc belká škoda, že soudruh Zbytek toho exředitele BIS nejmenoval. To by bylo jistě velmi zajímavé. Do doby, než tak učiní, jsou to ovšem jenom pindy kočky Mindy.

47 hlasů

Možná, že by panu Zbytkovi nemělo uniknout tohle http://revuepolitika.cz/clanky/1243/ruska-se-nebojte-je-to-jen-obchod To aby věděl, jak je to s tou "budoucností" Ruska ... :-)

64 hlasů

Dobrý článek. Dobře, že se o těchto lidech píše. Není možné to bagatelizovat. Zbytek je nebezpečný člověk.

70 hlasů

Vojtěchu,vám stačí ke spokojenosti málo.Nedivím se,že významný člen Zemanovy strany se paní redaktorce směje do očí.On ten článek k smíchu je.

46 hlasů

Mno, já se velice omlouvám, ale to je zase sbírka geniálních úvah. A většina z nich jse k tématu ani nepřibližuje. Nedivím se. Autoři evnt. mínusových příspěvků nechtějí být za blbce a ti druzí hovořící pro ing. Zbytka se nechtějí nechat rusofoby urážet. No ale jak jinak reagovat na takovou slabotu, co nám tady pí/sl. Svobodová servíruje. Jistě neposlechne mé rady, ale udělala by lépe, kdyby se věnovala něčemu úplně, ale úplně jinému než diskusi o práci zpravodajských služeb. Vypadá pohledně, takže šance na uplatnění by tu byla.

63 hlasů

To Masarakš once more: Jo a díky za zastání!

43 hlasů

Není zač - vždy uvítám inteligentní diskusi, teď mě ještě napadlo pokud chcete číst o vztahu kočovníků a "Rusů" doporučuji , mé oblíbené, knihy Лва Николаевича Гумилёва(on sám se nazýval posledním skutečným euroazijcem:-), všechny jsou skvělé v knize Черная легенда zajímavě vyvrací mýty o kočovnících... Ale má spoustu jiných knih o Rusku, etnogenezi, střední Asii a Číně - je to fenomén, jeho knihy byly přeloženy i do němčiny a francoužštiny...

71 hlasů

Hups, malý překlep - Льва Николаевича samozřejmě:-)

41 hlasů

Ale paní Svobodová, nejste vy trochu naivní dívčice? Vždyť je to všechno propletené, na celém světě. Třeba někteří bývalí agenti StB, vojenské kontrarozdědky (kmenoví exzaměstnanci) atd. dodnes působí v terému, kámoší s českými diplomaty a dalšími, pracují i pro jiné služby, kují různé podvody a sviňárničky, vzájemně se kryjí. Jak můžete psát o žáčkovcích a spol, když nteušíte takové základní věci?

62 hlasů

To Masarakš: Rusky čtu - paradoxně jsem v emigraci studoval na Západě i slavistiku. Díky moc za tip - o té Blokově knize vím, ale nečetl jsem ji dosud!

57 hlasů

Paní ( slečno ?) redaktorko , pletete se a taky pletete vaše " čtenářové " jak by řekl Werich . Pracuji pro jednu německou konzultační firmu a v jejich službách navštěvuji Rusko od Kamčatky po Kursk tak zhruba osmkrát ročně na čtrnáct až dvacetjedna dní . Místní poměry tudíž asi znám lépe než různé PR agentury ovlivňující názory v česku . Proč by pan Zbytek nemohl být úspěšným obchodníkem , který česku hospodářský pomůže více nežli články v tisku u nás . Osobně jsem plk.gšt.Ing Zdeňka Zbytka nepoznal , ale znám dost bývalých vzdělaných důstojníků , kteří plk. Zbytka hodnotí jako dokonalého vojenského odborníka - tak proč ty rozpaky ? Nám nepomůže nikdo zvenčí ( jak o tom svědčí slova Zbygnieva Břežinského ) ale jenom schopní lidé uvnitř státu , a je úplně jedno jak se jmenují , nebo čím byli - důležité je jak přispěji ke zhodnocování úrovně našeho státu . Keců jsme za posledních dvacet let slyšeli více než je pro inteligentniho člověka únosné .

84 hlasů

Tento plk.gšt.Ing Zbytek, nebyl ničím menším než komunistickým velitelem, kterému jen tak tak nevyšlo v roce 89 vyslání tanku jeho divize na Prahu. Tento zlotřilec má v podstatě štěstí. Kdyby mu to vyšlo seděl by jistě jinde, než na manažerské židli. Co vlastně chtěl tento "dokonalý vojenský odborník" v té Praze dělat. Aha, na pancéři by přivezl demokracii, štěstí a blahobyt. A Vašich keců bylo za 40 let tolik, že by se jeden pozvracel, s.harte .

59 hlasů

Ten zbytek z SSSR pane Zbytek není už šestina světa!!

54 hlasů

Pořád to je 5,76 % světa příteli .

51 hlasů

Z takých mladých tupoňů nám rostou přechytřelí Ráti,Hašci,Grossi,Sobotkové.Brumbíru ze 3.A ZDŠ 6cm z metru není šestina!

72 hlasů

Už si beru mapu podívat se na pidiukrajinu,pidikazachstán atd.

41 hlasů

znam pana Zbytka z doby bolsevismu.Musim rici ,ze to bylo pekny hov..o!

56 hlasů

Na Týden výjimečně dobrý článek. Paní redaktorka myslím dost riskuje, ale díky jí za statečnost.

74 hlasů

Tentokrát se projevila prostě jako "blondýna".

60 hlasů

Nejlépe na maloměštácké kecy rusofobů odpověděl sám Zdeněk Zbytek: "podnikám na Východě v energetice, no a co?" ... Jawaharlal Nehru kdysi řekl na světě jsou jen tři cyklická Impéria povstávájící jako fénix z popela - Čína, Rusko a Indie...

55 hlasů

Byli to (skoro stoprocentně) neruští bolševici, kdo zničili "svatou Rus" a způsobili první obludnou genocidu minulého století v Evropě: vyhladili celou ruskou elitu (šlechtu, měšťanstvo, duchovenstvo - hlavně veškerou inteligenci). Kvůli tomu se stali Rusové na desítky let "národem buranů" a la Brežněv a spol. Je nespravedlivé, že někteří primitivové ztotožňují dodnes: "ruský" a "bolševický"!!! Je to to samé - ta samá nehoráznost, jako kdyby někdo ztotožňoval židy s nacisty! Ano, obrozená Rus opět jednou zachrání Evropu - jako už jednou (ve středověku) před záplavou Tatarů a nejnověji před nacistickým barbarstvím - není dnes módní a "in" mluvit o 20 milionech ruských obětí 2. světové války, o 20 milionech ruských obětí hitlerovské agrese!

53 hlasů

Ono se tech 20 milionu tezko da takto definovat. Kdyby Anglie a USA bojovaly sovetskym ci ruskym stylem proti nacistum, jejich ztraty by take byly daleko vyssi. Jiste jsou vam znama trestna komanda a podobne zpusoby sovetskeho stylu valceni.

60 hlasů

Milý soudruhu, slovo bolševik vzniklo při hlasování o ovládnutí stranického časopisu Jiskra v roce 1904. Podvodem zvítězilo Leninovo křídlo, odtud název bolševici, čili ruský problém. Prosím, než začnete opisovat otřelé fráze, prostudujte si historii. Stejně tak situaci ve středověku, zejména kdo zastavil nápory z východu.

48 hlasů

Byl to stejný podvod, jak volba dědka z Hradu, jak prohlásil Tupol? Nebo to byl podvod s přeběhlíky, který udělala trojkoalice pod vedením Tupola? Jaký to byl podvod? Že ona se ODS učila hlavně od bolševiků. Tupol k tomu má blízko. Jeho rodiče byli agresívní bolševici.

75 hlasů

"Bolševický" se dá říkat jen tak do roku 1924 - do Leninovy smrti, nanejvýš do r. 1926, kdy emigroval Leo Bronštejn alias Trockij. Pak už to byli "jen" komunisti nanejvýš stalinisti - taky komíni, komanči, ruďoši atd. Ale to jsme už u slangu. Bolševické období je tady tabu - nejvíc se lze o něm a o bolševicích dozvědět v poslední knize Alexandra Solženicyna Dvě stě let spolu, ale ta u nás zřejmě nevyjde. V Německu vyšel notně proškrtaný, zkrácený a okomentovaný překlad.

39 hlasů

Ale to se velice mylite. Az do roku 1952 se KSSS (Komunisticka strana Sovetskeho Svazu) oficialne jmenovala VKS(b) - Vsesvazova komunisticka strana (bolseviku).

40 hlasů

Netvrdil jsem, že by bolševici pocházeli mimo území ruské říše. Já vystudoval dějiny a ne marxismu-leninismu jako Vy, nýbrž na jedné západoněmecké a dánské univerzitě v 70. a 80. letech, tak se o mne neopírejte. Není zde tribuna k dlouhým vývodům - nepopřete snad, že nájezdy Mongolů z Východu tlumilo a absorbovalo Ruskjo masou svého území a obyvatelstva?!? Kvůli dlouhému tatarskému jhu proti západní Evropě zaostalo a namísto vděku a uznání za záchranu evropské civilizace, sklízí od Západo- a Středoevropanů za svoji opožděný vývoj a asijské prvky ve své kultuře a mentalitě spíše posměch. Oslovujete mne "soudruhu" - patříte tedy zřejmě k oněm prosťáčkům, co dodnes ztotožňují "ruský" a "bolševický"! Vzhledem k tomu, že až do porobení silně křesťanského Ruska nebylo většího protikladu než mezi Rusy a bolševiky, jedná se o tu samou nehoráznost, jako kdyby někdo ztotožňoval třeba židy s nacisty! (Ale to už se opakuji - u natvrdlých je to však třeba!).

48 hlasů

Nezlobte se, ale to zní jako bla,bla,bla,bla. Z toho vyplývá jaká asi je úroveň západoněmecké a dánské university.

47 hlasů

Nebo z hoho vyplívá úroveň a rozhled nejruznějších filipů a Roučků:-))) PS: Pane George Owen Baxtere nevšímejte si jich - jak se říká každá správná žába považuje svůj rybníček za střed Světa:-) Ale, nesouhlasím s Vámi ohledně pouze záporného vlivu kočovníků, tady dávám za pravdu teoriím euroazijců - Rusko bylo napojené na hedvábnou stezku, ano Batu chan zlikividoval mnohé chrámy, města, knihovny... Ale s Batů chánem přišli také kupci Samarakandu, Urgenče a čínští inženýři a byrokraté... A nezapomínejme Byzanc (obchodní trasa iz varjag v greki).Rusko duchovně nedohánělo Západ, je posledním dědicem Východořímské byzantské kultury! Marxismus přišel do Ruska ze Západu... Pokud čtete rusky doporučují báseň Alexandra Bloka Skythové (Александр Блок СКИФЫ) - vzhledem k tomu co jste řekl ji určitě oceníte: http://public-library.narod.ru/Blok.Alexander/skify.html

66 hlasů

Oprava:...ne "neopírejte", nýbrž "neotírejte se o mne!" , chtěl jsem napsat! Soráč!

63 hlasů

Vaše starosti na naši hlavu. Dříve se k tomu dodávalo a peníze Rothschildů.

65 hlasů

Rusku nepomůže Medělejevova soustava, nepomohla ani SSSR.

83 hlasů

Dneska na to lépe vidím N.

66 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 40/2017 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

MarketingSalesMedia

Animáček

Top dívky

Popcorn

Interview SK

Exkluziv SK

Sedmička křížovky

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Family

Barrandov Plus


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.