Kdy pro ovoce do supermarketu? To dovozové je nejlevnější v zimě

Relax
2. 1. 2014 10:27
ČTK/PICTURE ALLIANCE/CHROMORANGE / BilderBox.
ČTK/PICTURE ALLIANCE/CHROMORANGE / BilderBox.

Ovoce už dávno není nejlevnější, když je jeho sezóna. Průzkum portálu Kupi.cz ukazuje, že v supermarketech je nejvíce druhů ovoce za nejlepší ceny od října do ledna.

Kdo očekává, že největší hojnost levného ovoce bude v supermarketech v létě, může být překvapený. Nejvíce druhů ovoce je k dostání za nejlepší ceny od října do ledna. Jde především o exotické druhy - banány, mandarinky, ananas, avokádo, mango nebo citróny. V zimě se však za dobré ceny dají sehnat i borůvky nebo jahody. 

Je to logické, většina sortimentu v oddělení ovoce se na náš trh dováží, často i přes polovinu planety. Díky tomu nejsou supermarkety závislé na českém počasí a tuzemské sezónní produkci. Jak tedy nakupovat, pokud nechcete za ovoce zbytečně utrácet? "V létě a zkraje podzimu se po ovoci poohlédněte u místních pěstitelů, třeba na trzích. Nabídka bývá pestrá a ceny velmi příznivé. Po zbytek roku, kdy je tuzemská ovocná nabídka omezená na skladovaná jablka nebo hrušky, zajděte do supermarketu a nakupte exotické ovoce z dovozu. Právě v těchto měsících ho seženete za nejlepší ceny z celého roku," shrnuje Martin Kadlčík z Kupi.cz.

Kupi - infografika.

Autor: Eva ZakálováFoto: ČTK/AP

Další čtení

ilustrační foto

Vinaři z Česka získali na soutěži bílých vín ve Štrasburku dvě hlavní ocenění

Relax
27. 3. 2026
V zoo Dvůr Králové se po více než dvou letech narodil hrabáč kapský. Jde o páté odchované mládě hrabáče od roku 2014, odkdy zoo tento druh chová.

Safari Park Dvůr Králové má po více než dvou letech mládě hrabáče kapského

Relax
25. 3. 2026
Igráčky začalo v roce 1976 vyrábět družstvo Igra Praha. Autorem konstrukce byl Jiří Kalina, design navrhla Marie Pavlíčková Krejchová.

Igráček slaví 50 let: česká hračka, která přežila konkurenci

Relax
25. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ